Генштаб: Росія за місяць може розгорнути сили для широкомасштабного вторгнення

Екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко заявив, що Росія за місяць може розгорнути необхідні сили для початку широкомасштабної агресії проти України

Як передає Depo.Донбас, про це він сказав у коментарі УНІАН.

"Путін не починає широкомасштабну війну проти України, тому що втрати, які можуть бути, для них неприйнятні. РФ шукає більш прийнятні варіанти вирішення своїх підходів", - заявив він.

За словами Романенка, Україна має бути весь час готовою до широкомасштабної агресії з боку РФ.

"Вони все роблять, щоб тримати нас в напруженні, щоб така ситуація була постійна. Нарощують свій потенціал, на який нам треба відповідати. Але це не означає, що вони це зроблять зараз чи на президентські, чи парламентські вибори. Бо вони вважають, що можуть їх більш ефективно використати", - сказав він.

"Якщо їм не вдасться досягти своїх цілей на українських виборах - у них є підготовлені військові структури, і залишається військовий варіант", - переконаний генерал.

Він зауважив, що РФ провела злагодження своїх підрозділів, військові навчання і в окупованому Криму, і в Придністров'ї. Крім того, за його словами, в Білорусь також заведений російський контингент і озброєння.

"Загроза від Білорусі до південно-західного напрямку Придністров'я. Ми перебуваємо в такому російському напівкільці. Ці війська з досвідом, з новим озброєнням, підготовлені, вони здатні діяти", - наголосив Романенко. "На цей час я не прогнозую початок широкомасштабних дій, але для того, щоб їх почати прямо зараз – це можна зробити до місяця підготовки, якщо не менше", - сказав екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ і додав, що для цього треба доформувати підрозділи та наростити угруповання від 250 тисяч військ.

"Вони проводили таке навчання і формували таке угруповання військ позаторік. Це за кількістю і якістю військове формування, яке може почати широкомасштабні дії. Вони це вже опрацювали", - зауважив він.

Крім того, Романенко відзначив, що РФ також за декілька тижнів може завести необхідну кількість військ в Білорусь і забезпечити звідти прохід своїх військ на територію України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook