Генпрокуратура України оголосила підозру бойовикам, що муштрують дітей в "Л-ДНР"

Генеральною прокуратурою України повідомлено про підозру двом найманцям, які сприяли Російській Федерації в підготовці дітей до бойових дій на окупованому Донбасі

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на пресслужбу ГПУ.

"Під час досудового розслідування прокурором у кримінальному провадженні повідомлено про підозру керівникам так званих військово-патріотичних клубів "Спартанці" та "Амазонки", громадського військово-патріотичного руху "Молода гвардія", - йдеться у повідомленні.

Встановлено, що вказані особи, які є активними учасниками і прихильниками терористичної організації "ДНР", підтримують та пропагують російську неоімперську геополітичну доктрину "русскій мір", а також ідеї від’єднання Донецької області від України та проголошення на її території незалежної держави, створили так звані військово-патріотичні клуби, де вербують неповнолітніх для участі в бойових діях.

"До основних завдань таких об’єднань належать вербування та залучення малолітніх і неповнолітніх осіб до участі в протиправній діяльності терористичної діяльності "ДНР" під виглядом військово-патріотичного навчання та виступів на різноманітних військово-спортивних заходах", - зазначають у відомстві.

Вказані особи, за попередньою змовою з представниками російсько-терористичних сил, здійснюючи керівництво вказаними "клубами".

"Ухвалюючи рішення, віддаючи накази про здійснення формування системи з ідеологічної обробки дітей, з числа мешканців Донецької області, вони вербували дітей і підлітків віком від 5 до 18 років для підготовки шляхом навчання поводженню зі зброєю, боєприпасами та вибухонебезпечними речовинами з обов’язковим носінням військової форми до участі у військових діях і терористичній діяльності проти сил АТО та ООС", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що нині досудове розслідування триває, вживаються заходи з розшуку та затримання підозрюваних.

Нагадаємо, що у червні діти з окупованої Донеччини брали участь у всеросійському мілітарному русі "Юнармія". Станом на початок травня у зазначеному русі в нарахували 200 дітей.

Крім того, повідомлялося що на окупованій Донеччині з настанням літа бойовики влаштували дітям "розваги" зі зброєю на тему тероризма та екстремізма.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook