ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Генпрокуратура і СБУ зобов'язані негайно розслідувати план Ахметова "Крєпость" - юрист

В рядах цих демонстрантів на 10 людей повинен бути один агент СБУ
Depo.
24 квітня 2015 12:03
ФОТО: depo.ua

Генпрокуратура і СБУ зобов'язані негайно перевірити план донецького бізнесмена Рината Ахметова щодо дестабілізації ситуації у країні за допомогою протестів шахтарів.

Про це у коментарі Донбас.depo.ua сказав юрист Ігор Чудовський.

За його словами, щоб попередити у Києві подібну до 2 травня трагедію, яка сталася в Одесі минулого року, правоохоронці, повинні перевіряти всю інформацію, яка з'являється в тому числі і в ЗМІ, щодо організаторів так званого шахтарського протесту.

Він підкреслив, що правоохоронці повинні керуватися нормами про попередження правопорушення і вже зараз проводити оперативно-розшукову роботу, не чекаючи поки в столиці почнуться заворушення.

"Вони можуть на підставі інформації в ЗМІ зареєструвати цей факт у ЕРДС і, виходячи з того, відкрити кримінальне провадження. Тому що є і термін замах на правопорушення. Згідно з Кримінально-процесуальним кодексом будь-яка інформація: заява, повідомлення у ЗМІ про злочин є підставою про проведення перевірки", - сказав Чудовський.

На його думку, правоохоронці, попереджуючи злочин, повинні відпрацювати і тактичні наміри цього протесту і стратегічні.

"Тут велика роль відведена роботі Служби безпеки України. В рядах цих демонстрантів на 10 людей повинен бути один агент СБУ. Це негласні слідчі дії, це прослушка, відеозйомка, тобто розвідка повинна працювати", - сказав він.

При цьому він зазначив, що поки що акція шахтарів є громадським протестом, але якщо дійде до якихось заворушень і протистояння, то це вже є правопорушенням.
"Якщо буде доведено фінансування, організація, існування плану з дестабілізації ситуації в країні, тоді можна буде оголосити пану Ахметову про підозру", - сказав Чудовський.

Нагадаємо, у ЗМІ з'явилася інформація про те, що страйк шахтарів У Києві і їх вимоги змінити міністра енергетики - це частина плану по захисту інтересів компаній Рината Ахметова на енергоринку.
За даними нардепа від БПП Мустафи Найєма, Ахметов намагається призупинити реформування ринку електроенергії та зберегти "статус-кво монополіста".
Найєм у своєму розпорядженні детальним описом всіх заходів під назвою "Крєпость", які планує реалізувати менеджмент компаній Ахметова в найближчі місяці.

Мітки: #