ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Гарбуз пропонує передати "ЛЕО" в державне управління

Голова Луганської обласної ВЦА Юрій Гарбуз пропонує предати ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" (ЛЕО) в управління державі на період проведення АТО як варіант для недопущення відключення об'єктів області від енергопостачання

Depo.
19 червня 2017 15:43
ФОТО: depo.ua

Про це Гарбуз сказав прем'єр-міністру Володимиру Гройсману на селекторній нараді з підготовці до зими, передає Depo.Донбас з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Це третій варіант, з яким я звертався і до вас, і на РНБО - на період АТО передати в держуправління компанію ЛЕО, тому що не можна допустити відключення води і електрики в цілому", - сказав він.

Гарбуз уточнив, що перший варіант вирішення проблеми передбачає прийняття постанови уряду, яке зараз знаходиться на доопрацюванні, про заборону відключати об'єкти ЖКГ на території Донецької та Луганської областей до завершення АТО, а другий варіант - видати ліцензію "Луганськобленерго" для енергопостачання об'єктів на підконтрольній території Луганської області.

Глава ОВГА повідомив, що останнім часом вирішення гострої для області питання взаємин з ЛЕО завдяки втручанню віце-прем'єрів Володимира Кістіона і Геннадію Зубко зрушила з мертвої точки.

"Ми знаємо про цю проблему і регулярно нею займаємося", - сказав прем'єр Гройсман, не уточнивши деталей.

Як повідомлялося, ЛЕО неодноразово попереджало про можливість відключення об'єктів ЖКГ області від енергопостачання у зв'язку з великими обсягами заборгованості.

Необхідність дотримання суворої фінансової дисципліни в ЛЕО пояснюють тим, що компанія здійснювала поставки електроенергії на неконтрольовану територію (НКТ) згідно з рішенням уряду від 7 травня 2015 року, хоча з липня 2016 року втратила можливість здійснювати там господарську діяльність. Ці поставки були припинені з дозволу уряду лише з 25 квітня 2017 року. Станом на 1 березня 2017 року споживачі заборгували "ЛЕО" 5,5 млрд грн, з них майже 5 млрд грн або більше 80% заборгували споживачі з НКТ. Борг "ЛЕО" перед ДП "Енергоринок" становить близько 5,2 млрд грн.

"ЛЕО" входить до групи компаній "Енергетичний стандарт" Костянтина Григоришина, здійснює діяльність в Луганській області.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас