UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Епіфаній звернувся до ООН через релігійні переслідування в "Л-ДНР"

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній через переслідування віруючих, релігійних громад та священнослужителів Помісної Української православної церкви на окупованих територіях Донбасу оприлюднив звернення

Як передає Depo.Донбас звернення оприлюднено на сайті Єдиної української православна помісної церкви.

Епіфаній звернувся до ООН, ОБСЄ, країни-гаранти «Мінського процесу», Євросоюз та «загалом усі демократичні країни, міжнародні та міжконфесійні інституції».

«Протягом останніх п’яти років ситуація з дотриманням права на свободу совісті та віросповідання в окремих районах Донецької та Луганської областей України (у так званих «ДНР» та «ЛНР») постійно погіршується... Це виявляється у систематичних гоніннях, знущанні, арештах, захопленні храмів, тощо», - вказано у зверненні.

«Однак, якщо дотепер йшлося про істотне обмеження і порушення прав, то тепер, з 1 березня 2019 року, виникає загроза повної заборони діяльності громад і священнослужителів нашої церкви, повної конфіскації майна громад та депортації священиків з підконтрольної так званій «ДНР» території. Підставою для цього є незаконна вимога до громад «зареєструватися за законами республіки». Така вимога не може бути виконана, адже структура, яка видала такий «закон», ніким не визнається державою», - наголошує митрополит Епіфаній.

У заяві вказано, що вже з 2 березня 36 храмів та приміщень, а також єпархіальний Будинок милосердя, які належать громадам Православної церкви України в окремих тимчасово окупованих районах Донецької області, можуть бути «конфісковані на користь республіки», священики - депортовані.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook