ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Експерт з пропаганди: Як розвінчати міфи та роззомбувати Донбас

Обдурених російською пропагандою людей можна роззомбувати, якщо розвінчати кілька найпопулярніших міфів регіону, розгортаючи українську просвітницьку діяльність і поліпшуючи економічну ситуацію
Depo.
1 липня 2015 13:19
ФОТО: depo.ua
Експерт з пропаганди:  Як розвінчати міфи та роззомбувати Донбас
Експерт з пропаганди: Як розвінчати міфи та роззомбувати Донбас

Про це в інтерв'ю depo.ua розповіла доктор політичних наук, професор НТУУ "КПІ", екс-радник міністра оборони України Лідія Смола.

"Отто фон Бісмарк говорив, що в війнах перемагає не солдат зі зброєю, а вчитель з книжкою та священник з молитовником. Треба буде активно працювати з молоддю, дітьми, намагатися донести до них українські цінності та перспективи. Здійснювати просвітницьку та пропагандистську роботу. Показати образ нової країни, якою можна пишатися. Нарешті налагодити активні внутрішні комунікації між регіонами", - вважає Смола.

На її думку, два фільми про "кіборгів" будуть більш ефективними, ніж сотні статей та лекцій.

Смола упевнена, що українцям треба буде створити свій "пантеон героїв".

"Люди потребують міфів - це дозволяє спрощувати часто занадто складну "картину світу". Необхідно нівелювати міфи про "новоросію" та "всемогутню Росію" та запропонувати власні проукраїнські образи, в яких героями були б українці. Якщо ми не створимо власний Пантеон - нам спробують нав'язати чужий проект", - констатувала експерт.

На її думку, ще одним важливим чинником зближення можуть стати економічні зміни та успішні реформи в Україні.

Детальніше про те, як нейтралізувати ворожі міфи про Донбас, читайте в інтерв'ю "Як "роззомбувати" жителів Донбасу. Поради експерта з пропаганди".