ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Екс-співвласника мережі "Амстор підозрюють у фінансуванні "ДНР"

СБУ підозрює екс-співвласника торгової мережі "Амстор" Володимира Вагоровського у фінансуванні терористичної організації "ДНР"

Depo.
23 квітня 2018 22:55
ФОТО: depo.ua

Про це сказано в ухвалі Шевченківського районного суду Києва від 20 березня, передає Depo.Длонбас з посиланням на "Українські Новини".

Згідно з документом, в 2014-2015 рр. Вагоровський прийняв рішення платити податки в її бюджет, а також безкоштовно поставляти їжу і транспорт бойовикам в обмін на неперешкоджання в роботі супермаркетів "Амстор" на окупованій території.

"Навесні 2014 року достовірно усвідомлюючи, що "ДНР" є терористичною організацією, засновник і співвласник мережі торгових центрів "Амстор" Вагоровський В.А., який є лояльно налаштованим до її діяльності, знаючи про існування в складі "політичного" блоку терористичної організації так званих "Міністерства фінансів "ДНР", "Міністерства доходів і зборів "ДНР", "Центрального республіканського банку "ДНР", а також підтримуючи ділові відносини з керівництвом "ДНР" діючи умисно з корисливих мотивів... прийняв рішення про фінансування діяльності терористичної організації "ДНР" шляхом реєстрації на окупованій території суб'єктів господарської діяльності, сплати ними непередбачених чинним податковим законодавством так званих "податків" в так званий "бюджет" "ДНР" через "Центральний Республіканський банк "ДНР", а також шляхом безкоштовного забезпечення учасників незаконних збройних формувань "ДНР" продуктами харчування і транспортними засобами", - йдеться в документі.

СБУ встановило, що тільки за липень-жовтень 2015 року магазини "Амстор" перерахували в "бюджет "ДНР" 36,8 млн рублів або близько 0,6 млн доларів за курсом 2015 року.

Як повідомило агенству джерело в правоохоронних органах, в четвер 19 квітня СБУ провела обшуки у кількох підприємствах, пов'язаних з В. Вагоровським, а також за місцем проживання бізнесмена в Києві. Оперативники шукали документи і електронні носії які будуть приєднані до справи в якості доказів.

Влітку 2015 року Головне слідче управління МВС України в ході відповідного кримінального провадження встановило факти фінансування незаконних збройних формувань т.зв. "ДНР" з боку екс-керівників торговельною мережею "Амстор".

Нагадаємо, що в 2015 році екс-керуючі групи компаній "Амстор" брати Володимир і Олександр Вагоровські організували фіктивний продаж торгових марок мережі "компанії-одноднівці".

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook