UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Екс-полонянка розповіла, про катівні "ЛНР" та патріотичну футболку "Моя держава Україна"

Олена Сорокіна поділилася спогадами про своє ув'язнення, її за розклеювання проукраїнських листівок в 2018 році в"ЛНР" звинуватили у "зраді"

Екс-полонянка розповіла, про катівні "ЛН…
Фото: Радіо Свобода / Facebook

Як передає Depo.Донбас, про це повідомляє "Радіо Свобода".

Олену Сорокіну з Первомайська Луганської області затримали за патріотичні листівки.

"Мене взяли на розклеювання листівок. Погоріла я на цьому. Клеїла листівки, де вітала тих, хто вважає себе українцями, тих, хто чекає повернення України. Вони запитували мене, а чи багато таких. Відповідала - уявіть собі, багато!

За те, що я клеїла листівки "Луганськ - це Україна", мені інкримінували "екстремістську діяльність". У мене на допиті був один "МГБшник", а другий "ФСБшник". Я не приховувала і сміливо говорила все, що думаю. Казала, що все одно Україна буде. На "суді" говорила, що не визнаю цієї "республіки", що я не ваша "громадянка", і не зрадниця, моя батьківщина - Україна. Казала, що не визнаю цього судилища", - додає експолонянка.

Бойовики загрожували Олені в'язницею від 12 до 20 років.

"А я відповідала, що хоч 30. Я була впевнена, що мене моя Україна не кине, обміняє. Щомісяця ми чекали цього обміну. Це і судді, і адвокати розуміли. Коли нас судили, там є така процедура, коли тебе опитують: прізвище, ім'я, адреса, національність. І вони кажуть - національність: росіянка. А я кажу, що не російська, я українка!

У кожну камеру я заходила і говорила, що я проукраїнська. Тільки іншим ув'язненим дозволялося спілкуватися з родичами, їм телефон закидати. Нам же було заборонено", - розповіла звільнена Олена Сорокіна.

Під час обміну 29 грудня 2019 року Олена Сорокіна повернулася в футболці з написом "Моя держава Україна".

"Коли в тюрмі її знайшли, то порвали, стали по ній топтатися. Після чергових судів, коли вони мене називали російської - мені набридло. Зробила ще одну. Подруга передала мені фломастери, кросворди і багато ручок. І коли алкоголічки з камери помітили, що я малюю трафарети, то здали дивиться. Трафарети порвали, а мене кинули в іншу камеру", - розповідає Сорокіна.

За її словами, про її патріотичну футболку терористи не знали.

"Вийшло, в принципі, не погано. Коли нас перевозили, я постійно її ховала. Вивернула навиворіт, і дуже боялася, що знайдуть. Але в автобус її взяла, зав'язала під курткою. Коли ми їхали по трасі, то по узбіччях все було в смітті, потім раз, і різко чисто. І тут я бачу: один український солдат, другий стоїть. Я зрозуміла, що це вже "Україна". Тоді і дістала футболку, надівши її зверху куртки. Автоматник, що був з нами в автобусі, він був такий злий, але зробити вже нічого не міг.

А коли вже вийшли, то я почала ревіти. Коли були там (в полоні - ред.), То від мене і сльозинки не можна було дочекатися. Я знала, що Україна нас не кине", - дідиться Олена.

29 грудня відбувся обмін полоненими між Україною та проросійськими бойовиками, внаслідок чого 79 українців повернулись додому

При цьому відомо, що ще близько 300 людей перебувають у полоні на окупованій території Донбасу.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme