Екс-керівник Донецької ВЦА вважає, що за рахунок пенсіонерів Донбасу вирішували проблеми України

Екс-керівник Донецької обласної ВЦА Олександр Кіхтенко розповів про помилки влади України у 2014-2015 роках на шляху реінтеграції Донбасу

Про це він сказав під час круглого столу "Реінтеграція Донбасу. Підсумки 2018 року", передає Depo.Донбас.

За його словами, коли він обіймав посаду керівника області, він говорив про ці помилки прем'єру Арсенію Яценюку і президенту Петру Порошенко, піднімав ці питання на Раді нацбезпеки і оборони.

Перша помилка, за словами Кіхтенка, коли Кабмін прийняв рішення про невиплату пенсій і соцплатежів населенню, яке проживає на окупованій території.

"Практично за рахунок пенсіонерів ми вирішували бюджетні проблем України, тому що на той час не було коштів, щоб забезпечити усіх пенсіонерів і вирішили таким чином вирішувати цю проблему. І вона дуже боляче вдарила по авторитету української влади", - сказав він.

Друга помилка, на думку Кіхтенка, це пропускний режим на КПВВ Донбасу.

"Пропускний режим ми проктично розпочали тоді ж - блокаду ткериторій, які тимчасово нам непідконтрольні. Пропуски підняли хвилю протесту зі сторони людей, як з тієї сторони так і з іншої. І сьогодні проблем ане вирішується, люди стоять по кілька годин і діти і хворі. Результати цієї блокади незначні, є інщі методи оперативної роботи, які дозволяють відпрацьовувати і затримувати так званих бойовиків", - вважає Кіхтенко.

Також він зазначив, що припинення постачання електроенергії та газу на окуповані території спричинили підставу для того, щоб це робила Росія.

"Ми вивели останні банки, Ощадбанк з тієї території, і цим дали змогу зайти туди південноосетинським банкам", - сказав Кіхтенко.

Він вважає, що такими діями Україна сама відрізала окупований донбас, сподіваючись, що населенню там стане настільки погано, що воно попроситься назад.

" Але для цього ми нічого не робли, це велика помилка і це потрібно розуміти", - сказав він.

Виступ Кіхтенка з 40:55 хвилини.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас