Екологи: Шкода, якої зазнає екологія Донбасу, незворотна і не має ціни

В результаті бойових дій на Донбасі 38 природно-заповідних територій були пошкоджені частково або повністю

Як передає Depo.Донбас з посиланням на Радіо Свобода, ведення боїв вплинуло на зміну флори і фауни регіону, що може спричинити за собою вимирання видів.

Повідомляється, що явищ, які можна оцінювати тільки як негативні, дуже багато. Приміром, в заповіднику "Крейдяна флора" місцеві фахівці нарахували 503 воронки від снарядів на 1200 гектарах. Крім того, там величезна кількість укріплень вогневих позицій і траншей.

"В результаті обстрілу і відсутності будь-яких лісових охоронних служб дуже велика кількість лісу згоріла. Є ділянки, де по кілька тисяч гектарів вигоріло, а є - і до 10 тисяч. Змінилася флора і фауна. А потрібно розуміти, якщо з'являється один новий вид - зникає один місцевий. А найчастіше це ті види, які відносяться до категорії "раритетні" і є тільки на цій території", - розповів старший науковий співробітник Національного науково-природничого музею Ігор Загороднюк.

Він зазначає, що на Донбасі вже складно зустріти лося,відбулася міграція диких кіз і кабанів. Крім того, повністю зникли сірі журавлі та орлани білохвості. А що коїться з мікрофлорою і мікрофауною - взагалі не відомо.

На думку координатора Центру документування Української Гельсінської спілки з прав людини Олексія Біди, відповідальність за шкоду екології Донбасу має понести Російська Федерація.

"Кожен випадок розглядається окремо. Там враховується пропорційність порушення (чи був важливий цей удар в військовій перевазі), масштаб поразки, шкоду, що завдана. Все це розглядається Міжнародним кримінальним судом. Нести покарання буде той, хто почав війну, а не той, хто випустив снаряд. Тому нам потрібно доводити агресію Росії і тоді, незалежно від того, чия сторона завдала шкоди, буде за все відповідати агресор", - заявив він.

Він також зазначив, що на час бойових дій ландшафтні парки і заповідники потрапляють під особливу охорону, що передбачає заборону розміщувати на їх території військові позиції.

Однак Завгороднюк на це зазначає, що вже зараз ясно, що немає ціни, яка б могла відшкодувати незворотні процеси у природі Донбасу.

"Скільки б потім за це не заплатили, ті зміни, які відбулися, вони вже не повернуть природу в минулий вигляд. А природа Донбасу безцінна", - констатує науковець.

Нагадаємо, що фахівці вважають, що на Донбасі зараз відбувається докорінна перебудова екосистем, спричинена бойовими діями.

Крім того, екологи б'ють на сполох, що у багатьох шахтах на території окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) зупинено водовідлив, що може призвести до значного погіршення екологічної ситуації.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme