ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Дружина загиблого у Сирії російського найманця: Їх просто як собак там розстріляли

Дружина загиблого у Сирії 38-річного російського найманця приватної армії "Вагнера" Станислава Матвєєва Олена очікує на тіло чоловіка

Depo.
13 лютого 2018 18:26
ФОТО: depo.ua

Вона розповіла, що на цю війну він виїжджав з Ростова, тому спочатку тіло привезуть туди, а вже потім у Єкатеринбург, передає Depo.Донбас з посиланням на "Знак".

Повірити в загибель чоловіка, з яким вони прожили 13 років, вона не хоче. Продовжує сподіватися.

"Їх просто як собак там розстріляли, як щурів піддослідних", - каже Матвєєва.

З Сирії вона отримала запис того бою. На аудіозаписі, чоловічий голос коментує подію: "Привіт. Те, що в Сирії показують ... Коротше, це раз ... (розгромили) нас. Коротше, в одній роті 200 двохсотих, в іншій - ще 10. Про останнє не знаю, але сильно їх розшарпали. Били "піндоси". Спочатку "артою" накрили. Потім підняли чотири вертушки і в карусель запустили, ... (стріляли) з великокаліберних. У наших крім автоматів взагалі не було нічого, не кажучи про ПЗРК. Влаштували пекло. "Піндоси" конкретно знали, що це ми, росіяни, йдемо. Наші йшли завод віджимати, а вони на цьому заводі сиділи. Коротше, ми ... (ударів) отримали дуже жорстких. Наші зараз сидять на базі і бухають. Багато зниклих без вести. Це ... (все погано), коротше. Ще одне приниження. З нами ніхто не рахується, як з чортами вчинили. Думаю, наші, уряд наше, зараз задню врубав, і ніхто ніяку відповідь зробить за це".

Олена розповіла, що її чоловік воював на Донбасі.

"Він після Донбасу десь рік вдома був. Приїхав в липні [2016 року]. Через рік, 27 вересня [2017 року], поїхав ..." - сказала Матвєєва.

Вона зазначила, що подробиці про свою участь на війні у Сирії та на Донбасі чоловік їй не розповідав. Сказав лише, що на Донбас поїхав будинки біженцям будувати. З Сирії він прислав їй 108 тисяч рублів.

"За півтора місяця - 109 тисяч. Це за те, що в Ростові вони перебували. З вересня по жовтень, поки вчення були. Я ці гроші в грудні отримала", - додала вона.

Матвєєва розповіла, що її чоловіка приваблювала військова тематика.

"Його, мабуть, затягнули всі ці автомати і армійські тренування. Він десь через півроку після Донбасу почав нудьгувати вже. Про автомат свій згадувати, мовляв, як там моя "ластівка". Я його відмовляла і по-хорошому, і до розлучення мало не дійшло. Але бачу, що все це марно вже. Намилився він і доріжку собі цю намітив. Вони самі по собі тут навіть бігали і тренувалися", - зазначила вона.

Матвєєва розповіла, що під час війни за окупаційні війська на Донбасі, її чоловік отримав там звання "прапорщика" і "георгіївський хрест".

Вона зазначила, що її чоловік поїхав у Сирію на три місяці, а через шість тижнів повинен був повернутися на тиждень і знову відправитися на три місяці.

"Потім звідти зателефонував і сказав, що так не виходить. Це інша держава, так просто не виїхати. Я думала, що до березня повернеться. Там у сина канікули якраз, такі плани були на відпочинок", - сказала вона.

Дружина найманця, який поїхав в іншу країну воювати хоче, аби російський уряд за нього помстився.

"Я б хотіла, щоб про мого чоловіка дізналися всі. І не тільки про мого чоловіка, про всі пацанів, хто там так тупо загинув. Дико це все! Куди їх послали, чому? У них навіть захисту не було, як свиней відправили на забій! Хочу, щоб уряд помстився за них", - сказала Матвєєва.

Нагадаємо, 12 лютого стали відомі перші імена бійців російської приватної військової структури "Вагнер", загиблих від американського авіаудару у Сирії.

Розслідувачі знайшли імена у соцмережах, де вже з'явилися перші повідомлення від родичів і товаришів по службі росіян, загиблих в сирійській провінції Дейр-ез-Зор 7 лютого.

Анонімні інтернет-дослідники повідомили про загибель Олексія Ладигіна з Рязані, а також Станіслава Матвєєва і Ігоря Косотурова з міста Азбест Свердловської області. Відносно Ладигіна і Косотурова є інформація, що вони раніше воювали на Донбасі.

13 лютого у Кремлі заявили, що не мають інформації про росіян, які не є російськими військовими і могли б брати участь в бойових діях в Сирії.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook