Любителі Росії, маловідомий "слуга" і кандидатка "ЄС" під домашнім арештом: Хто іде в Раду від Донеччини
Округ №50 (Покровськ, Добропілля, Мирноград) на Донеччині мав 19 зареєстрованих кандидатів, один з яких – кандидат від ОПЗЖ на довиборах у Раду, генпродюсер "112-Україна" Артем Марчевський несподівано зняв свою кандидатуру. Вже 28 березня ті, хто залишився, поборються за місце нардепа. Воно звільнилося після Руслана Трєбушкіна, який знову став мером Покровська
За інформацією ОПОРи, тільки п'ять кандидатів з усіх зареєстрованих ведуть агітаційну роботу. Активно рекламувався, проводив заходи і Марчевський, однак аналізувати його активність після зняття з виборів просто немає сенсу. А от його екс-конкурент Аксьонов, який завішав своїми білбордами весь округ – не може не привертати уваги.
Читайте також - Березневі довибори в Раду: Хто виграє від сходження з дистанції Звіробій і Марчевського
Мер Добропілля Андрій Аксьонов, партія "Порядок"
Це друга спроба Аксьонова пройти у Раду по округу №50. Попередня провалилася на парламентських виборах 2019 року, самовисуванець Аксьонов програв Трєбушкіну. У Києві на прес-конференції, де аутсайдер вимагав перерахунку голосів, його закидали яйцями.
У 2017 році народний депутат Дмитро Лубинець повідомив, що Аксьонов звернувся до окупаційної влади Криму і отримав російський паспорт. При цьому Лубинець показав копію нібито написаної Аксьоновим заяви на видачу паспорта: "І паспорт, і серія тут вже вказані. Видано 25.06.2014 року. Громадянин Російської Федерації, пан Аксьонов на даний момент є мером міста Добропілля Донецької області, нашої держави Україна".
Сам Аксьонов наявність громадянства Росії спростовував, українські спецслужби з цього приводу промовчали.
У 2017 році Аксьонов був довго відсутній на своєму робочому місці, а в 2018 було відкрито кримінальну справу через те, що він їздив до окупованого Криму по підробним документам і перебував там, замість того, щоб керувати містом. Його підозрювали в скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), ч. 4 ст. 358 (підробка документів, печаток, штампів та бланків, використання підроблених документів), ч. 2,3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. Ця справа затягнулася у суді, але вона не заважає йому йти у парламент.
Тепер Аксьонов балотується від партії "Порядок", яку пов'язують з Ахметовим. Активізувався мер на окрузі ще до того, як стартувала передвиборча кампанія. З лютого білборди і сітілайти з зображенням Аксьонова визирають з кожного кутка. До того ж, усі надписи на цій політичній рекламі російською мовою: "Аксенов в Раде, порядок в Мирнограде", "Надежный, наш Аксенов". Це не тільки є порушенням закону, а й характеризує самого Аксьонова. Він позіционує себе як проросійський кандидат, заграваючи з лояльним до Росії населенням. Зокрема, 23 лютого на шахтоуправлінні "Покровська" вітали чоловіків з російським Днем захисника вітчизни та роздавали подарунки – "Дембельский банный набор", на зворотному боці був напис: "С праздником, мужчины. А. Аксьонов". ОПОРА з'ясувала, що пакунки шахтарям дарували протягом декількох днів. Представники Аксьонова це ніяк не прокоментували.
Після цього Аксьонов узявся за пенсіонерів. Його благодійний фонд "Надія", що активізував роботу якраз напередодні виборів, почав роздавати продуктові набори літнім людям у Покровську, Мирнограді і Добропіллі.
У продуктовому пакунку були: пакетований чай, цукор-рафінад, згущене молоко, борошно 1 кг, соняшникова олія 1 л, рис 0,8 кг, крупа пшенична 0,8 кг, пачка макаронних виробів, пачка вівсяного печива.
Разом з продуктами роздавали і агітаційну продукцію, щоб пенсіонери не забули, завдяки кому ласуватимуть макаронами і згущенкою: захисна маска з написом "Аксенов", магніт з написом "Наш выбор – Порядок, Шахтерский характер, Аксьонов", ручка з написом "Андрей Аксенов", агітаційна газета з інформацією про Андрія Аксьонова, агітаційна друкована листівка.
ОПОРА підрахувала приблизну вартість продуктового пакунку. Загалом вийшло приблизно 170 гривень, причому за умови оптових закупівель такі товари можуть коштувати дешевше.
Вікторія Шилова, партія "Держава"
Вікторія Шилова, яка не прижилася ані в Партії регіонів, ані в Соцпартії, ані в Радикальній партії Олега Ляшка, тепер балотується на Донеччині від партії "Держава". У рідному Дніпрі вона була тележурналісткою, депутаткою облради від Партії регіонів. Але навіть у цій політсилі не витримали екстремальної поведінки Шилової і у 2012 році її виключили за використання адміністративного ресурсу в особистих цілях, розпалювання міжнаціональної ворожнечі і порушення партійної етики. Після анексії Криму і окупації Донбасу Шилова стала частим гостем на російських телеканалах, у своїй передвиборчій програмі виступає за повернення шкіл з російською мовою навчання.
Шилова невідома у Покровську, та й грошей у неї на масштабну рекламну кампанію немає. Її зовнішня агітація виглядає так.
Шилова вирішила збирати гроші через соцмережі. Вона зробила на власних сторінках більше 100 дописів з проханням про збір коштів на грошовий внесок на агітаційну кампанію. Гроші Шилова збирає ще до офіційної реєстрації кандидатом, до того ж, вказує картковий рахунок "Сбербанку Росії" для надання допомоги з Російської Федерації, що суперечить законодавству України про фінансування політичної агітації. Допомогу з України вона збирає на карткові рахунки банків "Приват Банк" і "Сбербанк".
У той же час стаття 48 ЗУ "Про вибори народних депутатів України" наголошує, що виборчий фонд кандидата в депутати має один поточний рахунок, відкритий в банку України. І кошти повинні зараховуватися тільки на нього.
ОПОРА звернулася до до НАЗК з проханням надати належну правову оцінку такого збору коштів кандидаткою у період виборчої кампанії та у разі виявлення порушень просить НАЗК скласти протокол про адміністративне правопорушення за ст. 212-15 КУпАП за порушення кандидаткою встановленого законом порядку надання або отримання фінансової підтримки для здійснення передвиборної агітації та передати його до суду.
Валентин Рибін, партія Шарія
Адвокат Рибін – ще один одіозний кандидат на окрузі №50. Він відомий тим, що захищав у суді колишніх "беркутівців", зокрема Андрія Хандрикіна, обвинуваченого у тортурах активістів Євромайдану, був адвокатом фігурантів справи "2 травня в Одесі", захищав бразильця Рафаеля Лусваргі, який воював на Донбасі на боці "ДНР".
Також Рибін захищав Олександра Александрова – співробітника ГРУ Росії, був адвокатом і керівника ГО "Офіцерський корпус" Віктора Рубана, якого разом з екснардепкою Надією Савченко звинувачували у підготовці теракту у Києві, зокрема вони готували підрив Верховної Ради. Словом, Рибін – адвокат усіх явних прибічників Росії, і соратник Анатолія Шарія, від партії якого він вже балотувався до Київради – безрезультатно. Рибін не приховує, що хоче захищати російську мову, на своїх сторінках у соцмережі він радів анексії Криму і заперечував російську агресію на Донбасі.
Рибін вперто називає Покровськ Красноармійськом, а Мирноград – Димитровом, тим самим демонструючи, що не визнає декомунізацію в Україні.
Шанси Рибіна, який судячи з його сторінці у соцмережі, більше часу проводить вдома у Києві, ніж у себе на окрузі, невеликі. Його просто не знають на Донбасі, але він може зіграти на популятності партії Шарія, яка проявила себе на місцевих виборах.
Юлія Кузьменко, партія "Європейська солідарність"
Кардіохірург і волонтерка Юлія Кузьменко – відома в Україні персона: саме її, разом з Андрієм Антоненком та Яною Дугарь, звинувачують у вбивстві журналіста Павла Шеремета, хоч вона та її адвокати усі звинувачення спростовують, та й у слідства надто мало доказів. У серпні 2020 року Апеляційний суд пом'якшив їй запобіжний захід – Кузьменко відпустили з СІЗО під домашній арешт. Саме тому вести агітаційну роботу на окрузі особисто Кузьменко не може. Їй допомагають однопартійці Олексій Гончаренко і Марія Іонова, а також волонтер з Харкова Олег Абрамічев. Білборди з передвиборною агітацією Кузьменко є у Добропіллі.
Лариса Ревва, партія "Батьківщина"
Ревва – місцевий політик, 1997 року вона тричі обиралася депутатом Мирноградської міськради – II, III і IV скликань, була секретарем міськради у 2003 році, виконувала обов'язки мера у 2009-2010 роках. Ревва – вихідець з Партії регіонів, але вийшла з цієї політсили у 2010 році і балотувалася на посаду мера Мирнограда від "Фронту змін". Тоді вона програла вже згаданому Трєбушкіну.
Восени 2020 року Ревва була обрана депутатом Мирноградської міської ради VIII скликання від політсили Віктора Медведчука – ОПЗЖ, що не заважає їй йти у Раду від "Батьківщини". Можна припустити, що Ревва – або технічний кандидат, або договірний. Особливо зараз, коли ОПЗЖ втратила свого основного кандидата – Марчевського.
Навіть її прихильники не завжди розуміють, до чого вона веде.
Андрій Бондаренко, партія "Слуга народу"
Кандидат провладної партії Андрій Бондаренко у січні був призначений головою Покровської РДА. Він працював у Головному управлінні ДФС на Донеччині, має реєстрацію у Донецьку, але живе в Маріуполі.
Бондаренко на своїй офіційній сторінці кандидата в народні депутати піарить президентську програму "Велике будівництво", їздить по будмайданчикам, лікарням, школам і паркам. Мабуть, як чиновник, він і так має це робити, але ж викладає все на сторінці як кандидат у нардепи. Візуальної реклами з Бондаренком на окрузі не видно. Побачимо, чи допоможе йому адмінресурс, поки що можна сказати, що він на окрузі не дуже відомий, незважаючи на посаду.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас