ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Доповідь Нємцова: В боях за Дебальцеве та Іловайськ загинули щонайменше 220 російських військових

В січні цього року в боях за Дебальцеве загинули щонайменше 70 російських військових, а в серпні минулого року під Дебальцевим – щонайменше 150
Depo.
12 травня 2015 08:13
ФОТО: depo.ua
Доповідь Нємцова: В боях за Дебальцеве та Іловайськ загинули щонайменше 220 російських військових
Доповідь Нємцова: В боях за Дебальцеве та Іловайськ загинули щонайменше 220 російських військових

Про це йдеться у доповіді Бориса Нємцова "Путін. Війна", передає depo.ua з посиланням на РБК.

Як відзначає видання, на початку лютого до Нємцова звернулися представники родичів загиблих в Донбасі російських солдатів, зокрема з Іваново. Записку про це політик залишив своїй помічниці Шоріній. У матеріалах доповіді говориться, що родичі загиблих солдатів шукали допомоги, щоб домогтися від Міноборони компенсаційних виплат. Вони ж розповіли про масову загибель російських солдатів під час літнього контрнаступу бойовиків під Іловайськом і під час зимових боїв за Дебальцеве. За даними Нємцова, під Дебальцевим загинуло близько 70 військових з Росії, як мінімум 17 з них десантники з міста Іваново. До цього часу російські солдати перед відправкою на Донбас офіційно звільнялися з російських збройних сил на вимогу керівництва, повідомляють джерела Нємцова.

Під чесне слово командирів солдатам гарантували, що в разі поранення або загибелі їхнім родичам будуть перераховані компенсації, рівнозначні з тими сумами, які виплачувалися влітку 2014", - йдеться в доповіді. На практиці компенсацій не було.

За даними Нємцова, не менше 150 російських солдатів загинули в серпні 2014 року, згідно з оцінками джерел Нємцова. Тоді українська армія перейшла в наступ, але була зупинена під Іловайськ російськими військами. Родичі загиблих військовослужбовців, як повідомляється в доповіді, отримали по 2 млн руб. і дали підписку про нерозголошення щодо обставин їхньої загибелі.

Видання відзначає, що соратники Нємцова, які працювали над доповіддю після вбивства російського політика, не зверталися по додаткову інформацію до правозахисних організацій, які опікуються долею російських військових. Зокрема, йдеться про правозахисників з організації "Солдатські матері". 

Читайте також: Роботу над доповіддю Нємцова завершено: Стало відомо, у що Росії обійшлася війна в Україні