UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Донецька область у трійці лідерів за рівнем зарплат в України

Донецька область – третя за рівнем середньої зарплати по Україні

Донецька область у трійці лідерів за рів…
Фото: УП

Як передає Depo.Донбас з посиланям на "Радіо Свобода", Луганська область в цьому рейтингу займає 16-е місце. Різниця в зарплатах двох сусідніх регіонів становить 3 тис. грн.

У грудні 2019 року середня зарплата на Донеччині становила понад 13 тис. грн. Вищі зарплати, згідно з даними державної служби статистики, тільки в Києві (більше 18 тис.) і Київській області (13,2 тис.).

"На Луганщині в середньому, платять трохи більше 10 тис. грн. У Донецькій області вирішальним є "фактор Маріуполя", - говорить економіст Олексій Кущ. Саме це місто - бюджетоутворювальне ядро ​​для не окупованої частини регіону.

"Завдяки меткомбінатам працює торгівля, сфера послуг, і малий бізнес, де зарплати також більш-менш високі. Плюс місто досить великий і добре розвинений бюджетний сектор, де зарплати підтримуються за рахунок місцевих зборів", - говорить Кущ.

Якщо на підконтрольній Україні території Донецької області в промисловості переважає металургія, то в Луганській області більше частка хімії. А в останні роки з-за високих цін на газ ця галузь сильно постраждала, каже Олексій Кущ. І хімічні підприємства зупинялися.

"Якщо брати регіональну економіку, то останні три роки найгірше розвивалася саме хімічна промисловість. Це стосувалося не тільки Луганської області, але і всієї країни. Дуже висока ціна на газ, яка була в 2016 2017 і 2018 роках практично відсікла всю хімічну промисловість від мінімальної норми рентабельності", - говорить Кущ

За ​​словами економіста, завдяки зміцненню гривні і зниження світових цін на газ, хімічна промисловість почала оживати. Але до показників довоєнних їй ще далеко. Решта промислові галузі в Луганщини знаходяться в жалюгідному стані без державної підтримки, звідси і така статистика по зарплатам.

Нагадаємо, на Донеччині суд відмовив екс-заручниці "ДНР" у виплаті зарплати за два роки полону.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"