Донеччина може лишитися без водопостачання - активіст

Донецька область може залишитися без води через те, що державне підприємство "Енергоринок" збирається заарештувати рахунки компанії, яка забезпечує електроенергією КП "Вода Донбасу" і держшахти

Донеччина може лишитися без водопостачан…

Як передає Depo.Донбас, про це в Facebook написав координатор Центру "ДІЙ-Краматорськ" Андрій Романенко.

"А це не тільки шахтарі без зарплати, а й перспектива затоплення шахт і підтоплення населених пунктів", - пише Романенко. Все - через те, що державне підприємство "Енергоринок" зводить нанівець багатомісячні зусилля уряду щодо збереження водопостачання регіону.

На думку активіста, ця ситуація може призвести не тільки до побутових, а й до військово-політичних наслідків.

Він також повідомив, що через борги за електроенергію Води Донбасу, за цю ж електроенергію з ДП "Енергоринок" не може розрахуватися оператор системи розподілу (ВСР) - ПЕС "Енерговугілля".

"Згідно з правилами роботи енергосистеми України, розрахунки проходять безпосередньо. Як тільки ВСР отримує гроші від свого клієнта, він автоматично перераховує їх в ДП "Енергоринок". Борги клієнта КП "Вода Донбасу" означають автоматичні борги ВСР перед "Енергоринком". Дивлячись на це, ДП "Енергоринок" вирішив заарештувати рахунки ПЕС "Енерговугілля", тим самим заблокувавши його роботу і залишивши без електроенергії "Воду Донбасу" і держшахти. Це може статися вже у вівторок", - написав Романенко.

Громадський активіст підкреслив, що дії ДП "Енергоринок", суперечать логіці дій і політики КМУ щодо КП "Води Донбасу", які  уряд системно веде з березня 2019 року: "Так, з одного боку Кабінет міністрів робить все можливе, щоб "Вода Донбасу" продовжувало функціонувати, а підконтрольне йому підприємство ДП "Енергоринок" не звертає на це уваги і погрожує відключити його від електроенергії".

Романенко у пості також звернувся до голови Донецької ОДА Павла Кириленка і зазначив, що його попередник навіть отримував розпорядження Кабміну розібратися з цією ситуацією.

"Чи знає і розуміє масштаби проблеми керівництво ДП "Енергоринок" про те, що відбувається? Чи знає про це Кабінет Міністрів, прем'єр Гройсман? Чи знає про це профільний віцепрем'єр-міністр Кістіон і міністр ЖКГ - Геннадій Зубко?", - підкреслив проблему Романенко.

Як повідомлялося раніше в ЗМІ, Кабмін робив низку спроб врятувати ситуацію. Так, 27 березня В. Гройсман підписав постанову, в якій рекомендував укласти договори на поставку за вільними цінами з боку Укрінтеренерго. Однак, незважаючи на рекомендацію Кабміну, договір між КП "Вода Донбасу" і "Укрінтеренерго" так і не був укладений.

На початку квітня на нараді за участю НКРЕКП, Міністерства економрозвитку і енергентики, а також Донецької ОДА було прийнято рішення в п'ятиденний термін вирішити проблеми Води Донбасу шляхом реструктуризації та погашення заборгованості за електроенергію.

Пізніше, 18 квітня, прем'єр-міністр Володимир Гройсман в рамках візиту до Маріуполя заявив, що Мінрегіон і Донецька адміністрація повинні знайти вирішення проблеми з поставками води "Водою Донбасу" і стабілізувати ситуацію. При цьому вже в квітні в деяких містах Донецької області спостерігалися серйозні проблеми з водопостачанням.

Так, 23 травня 2019 року, внаслідок відключення через заборгованість без водопостачання повністю або частково залишилися мешканці понад 30 населених пунктів області.

14 червня на позачерговому засіданні Держкомісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прем'єр-міністр Володимир Гройсман підписав доручення, згідно з яким треба відновити енергопостачання знеструмлених об'єктів "Води Донбасу" і забезпечити компанії отримання статусу "захищеного споживача".

А 25 червня асоціація "Укрводоканалекологія" закликала Кабмін негайно вжити заходів щодо врегулювання ситуації з знеструмлення об'єктів "Води Донбасу", для чого, на їхню думку, необхідно скликати РНБО.

Нагадаємо, через заборгованість за електропостачання 19 серпня відключили об’єкти КП "Лисичанськводоканал", через що без води залишилися 80 тис. людей.

Напередодні ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" анонсувало знеструмлення Лисичанського водоканалу через борг 142 млн грн.

21 серпня у Лисичанську депутати знайшли гроші для підключення міста до водопостачання.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme