UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Донбас-SOS" роз'яснює, що робити, якщо при перетині КПВВ зникла людина

Що робити, якщо при перетині лінії зіткнення через контрольні пункти в'їзду-виїзду (КПВВ) на Донбасі зникла людина

У Громадській організації "Донбас-SOS" дали читке пояснення щодо зникнення людини на КПВВ, передає Depo.Донбас.

В першу чергу радять не панікувати.

"Не забувайе, що мобільний зв'язок на лінії зіткнення нестійкий, телефони розряджаються дуже швидко. А безпосередньо на КПВВ телефони рекомендують відключати. Можливо, ви не можете зв'язатися саме тому, що людина проходить перевірку на КПВВ, у нього розрядився телефон, він його втратив або забув. "Майже всі "зниклі безвісти" виходять на зв'язок в найближчі 24 години після" зникнення", - відзначають громадські", - йдеться у повідомленні.

Крім того:
1. Зв'яжіться з друзями / знайомими / родичами на тимчасово непідконтрольною української влади території. Вони можуть володіти будь-якою інформацією про зниклий. Чим більше людей знає про ситуацію, тим більше ймовірності його знайти. Попросіть їх зв'язатися з лікарнями та місцевими "органами влади" *, до яких територіально відносяться пункти пропуску на непідконтрольних територіях.
2. Зв'яжіться з лікарнею і відділенням поліції, які територіально належать до КПВВ. Завжди є ймовірність, що людина була екстрено госпіталізований або затриманий "до з'ясування".
Якщо людина не виходить на зв'язок більше 24 годин, вам необхідно зробити наступне:
1. Зателефонувати до поліції: "гаряча лінія" ГУНП в Донецькій області - 0 800 505 102; "Гаряча лінія" ГУНП в Луганській області - 0 800 500 202; або просто 102.
2. Подати заяву про зникнення людини в найближче відділення поліції. Подати заяву можна в будь-якому відділенні поліції, в кожному місті України та в будь-який зручний час. Якщо у вас немає можливості самому подати заяву, це може зробити будь-яка людина. Заява потрібно обов'язково зареєструвати, реєстраційний номер збережіть.
Вам необхідно надати якомога більше інформації про зниклого:
зовнішнє опис;
наявність шрамів, татуювань, інших особливих прикмет;
опис одягу;
наявність мобільного телефону, автотранспорту тощо.
Обов'язково надайте фото зниклої людини.
Інформацію про зникнення людини протягом доби розміщують в інформаційно-пошуковій системі і починають пошук.

Важливо знати: Працівники поліції не можуть відмовити вам у прийомі заяви про зникнення людини. Відмова тягне за собою дисциплінарну відповідальність.

Також можна розширити пошуки самостійно:

- дайте оголошення в соцмережах. Поширення інформації про зниклого в інтернеті збільшить ефективність пошуку. В оголошенні обов'язково вкажіть час і місце зникнення, особливі прикмети. Фото повинно бути не красиве, а останне;

- розклейте оголошення по передбачуваному маршруту проходження зниклого. Найкраще робити роздруківки кольоровими і клеїти на видні, людні місця. Фото повинно бути великим, текст - коротким: люди зазвичай звертають увагу тільки на фото;

- покажіть фото зниклого касирам на автовокзалі, співробітникам КПВВ, співробітникам ГСЧС в пункті надання допомоги, волонтерам, людям у черзі - завжди є ймовірність, що хтось бачив людини;

- залиште заяву про зникнення людини в місцевих "органах влади" на тимчасово непідконтрольною території. Краще, коли туди звертаються матері, дружини або близькі родичі
- зателефонуйте і повідомте про зниклого в міжнародні організації: Міжнародний комітет Червоного Хреста в Києві: 0 800 300 155; в Луганську: 0 800 300 195; (072) 030 01 95; в Донецьку: 0 800 300 185, (071) 310 57 47, (071) 378 71 11; в Слов'янську: 0 800 300 115; в Сіверськодонецьку: 0 800 300 125; в Маріуполі: 0 800 300 165.

Місія ООН з прав людини в Україні (громадські працівники рекомендують повідомляти інформацію в тому випадку, якщо є підстави вважати, що зникнення пов'язане з порушенням прав людини): (044) 253 93 63;
зателефонуйте і повідомте про зниклого в громадські організації, які допомагають сім'ям зниклих безвісти, заручників і людям, які пережили полон: "Блакитний птах" (050) 657 20 89, "Група Патріот" (098) 034 35 25.
Важливо: Ні органи влади, ні волонтери, ні правозахисники грошей за допомогу в пошуку зниклих не беруть.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme