Донбас на порозі екологічної катастрофи і може стати непридатним до життя, - аналітик

В Україні немає законодавства щодо транскордонної екологічної катастрофи, яка скоро може статися на Донбасі, і немає системи моніторингу ризиків надзвичайних ситуацій

Про це розповіла правової аналітик БФ "Право на захист" Анастасія Бондаренко, передає Depo.Донбас з посиланням на "Донецкие новости".

За її словами, фахівці проводять дослідження про вплив військових дій на екологічну ситуацію на Донбасі, про вплив неконтрольованого затоплення шахт. Міжнародні та українські організації досліджують питання доступу до питної води. "Але якісь зрушення, активну діяльність ми бачимо в останній рік ... Ми насправді стоїмо на порозі екологічної катастрофи, це насправді може бути катастрофою, ми можемо втратити ці території не тому що у нас є наслідки бойових дій, а тому що ці території можуть стати непридатними до безпечного проживання", - повідомила Бондаренко.

"Але влада ігнорувала ці проблеми. Зараз начебто щось почало рухатися з місця. Але ці проблеми настільки глибокі, настільки гострі, що це повинні робити "сьогодні на позавчора". Ми повинні прискоритися, якщо ми хочемо не втратити наш Донбас, якщо ми не хочемо отримати ще одну зону - не можна порівнювати з Чорнобилем, але дуже схоже - зону екологічної катастрофи, то ми повинні щось терміново робити ", - додала правозахисниця.

Вона також повідомила, що фахівці "Право на захист" провели аналіз чинного законодавства на предмет відповідності пріоритетам Сендайської рамкової програми по зниженню ризику лих (це основний документ на міжнародному рівні, який визначає, як держава повинна готуватися до ризиків, запобігти і мінімізувати їх).

"Зараз у нас Донбас - зона великих ризиків, виникнення надзвичайних ситуацій, які будуть носити не національний характер, а будуть носити транскордонний характер", - резюмувала вона.

За результатами дослідження фахівці з'ясували, що у нас в Україні немає законодавства, яке регулювало б дане питання, немає системи моніторингу ризиків надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, Міндовкілля веде переговори з Державним космічним агентством України щодо можливості отримання даних про екологічну ситуацію в Донецькій і Луганській областях з космічних знімків.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme