ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Для всіх вишів Донбасу Міносвіти встановило фіксоване держзамовлення

Генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаровзаявив про зміни в умовах прийому абітурієнтів -2018

Depo.
19 червня 2018 23:19
ФОТО: depo.ua

Про це передає Depo.Донбас із посиланням на прес-службу Міносвіти.

"Я хочу звернути увагу, що внаслідок цих змін жодна суттєва правова норма не звужена. Це принципово. І ще дуже важливо, що взагалі не було змін в термінах вступної кампанії: все, як було прописано в Умовах початково - година до години", – підкреслив очільник директорату.

Він навів як приклад зміну до ЗУ "Про вищу освіту". Вона була ухвалена ВРУ наприкінці минулого року одночасно з ухваленням бюджету. Нею передбачено, що фіксовані обсяги держзамовлення встановлюються для усіх державних вишів Луганської та Донецької областей – незалежно від сфери їх управління. Раніше ж такі обсяги встановлювалися тільки для тих закладів вищої освіти, що перебувають в управлінні МОН.

Розширення можливостей відбулося, зокрема, за рахунок того, що вишам дозволили не встановлювати творчий залік – його запровадили цього року для низки спеціальностей замість творчого конкурсу. Тож відтепер творчий залік – це можливість, а не обов'язок закладу вищої освіти.

Ще одна новація – зарахування вступникам на магістратуру результатів Єдиного вступного іспиту з іноземної мови, що проводиться за технологією ЗНО для вступу на правничі та низку гуманітарних спеціальностей, на будь-яку іншу спеціальність. Рішення про таке зарахування ухвалюватиме приймальна комісія.

Суттєвою зміною є нарахування балів за особливі успіхи призерам та переможцям чемпіонату Європи та чемпіонату Світу, переможцям чемпіонатів України з олімпійських видів спорту. "Бонус" діятиме лише в разі вступу на спеціальності "Середня освіта (Фізична культура)" та "Фізична культура і спорт". У цьому разі до конкурсного балу додаватимуть 10 балів. Подавати заяви таким вступникам потрібно у паперовій формі, щоб приймальні комісії могли перевірити документи, що підтверджують їхнє право на отримання додаткових балів. Якщо у приймальних комісій виникатимуть сумніви з цього приводу, то їм необхідно звертатися за підтвердженням до Мінмолодьспорту.

Нагадаємо, в МініТОТ підготували інформаційний ролик для абітурієнтів з окупованих територій з інструкціями, як вступити в українські виши.

Кілька навчальних закладів під час вступної кампанії нададуть безкоштовне житло абітурієнтам з окупованих територій.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook