Для чого у США готують "таємні" антиросійські санкції

Американські "таємні" санкції, за великим рахунком, не мають стосунку ні до України, ні до Сирії. Їхня ціль - "самоочистка" Заходу від російських грошей та "м'якої сили"

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Для чого у США готують "таємні" антиросі…

Той факт, що Держдеп США готує нові антиросійські санкції на кінець січня — першу половину лютого, таємницею не був уже давно.

Але сьогодні російські ЗМІ з посиланням на анонімні джерела у Держдепі США і неанонімні — в Атлантичній раді, експерти якої відповідальні за аналітичну підготовку санкційних списків, повідомили прецікаві деталі. Суть яких полягає у тому, що на додаток до російських держбанків, видобувних та енергетичних підприємств і оборонних концернів, проти яких готуються офіційні санкції, до лютого буде складено іще й величезний список "таємних" персональних санкцій.

У цей перелік, який, за даними джерел, налічуватиме декілька сотень осіб, буде включено крупних бізнесменів, громадських діячів, і просто всіх, близьких до російської влади людей — без будь-яких формальних "прив'язок" до вчинених ними дій.

Цим людям не буде висунуто жодних офіційних звинувачень, і їх майно та рахунки ніхто не буде конфісковувати. Їхні прізвища, скоріше за все, ніхто і ніде навіть не публікуватиме. Просто американському, а згодом — і європейському бізнесу настійливо порекомендують не мати з цими людьми жодних справ.

Чому цього разу американська дипломатія вибрала "непублічний" шлях? Відповідь очевидна. Переважній більшості людей, чиї прізвища фігуруватимуть у санкційних списках, немає чого інкримінувати. І хоча виконавиці "Калинки" з російського МЗС люблять поговорити про безсистемність і протизаконність американських санкцій, насправді у Держдепу абсолютно не горять бажанням приймати якісь документи, які будуть іти круто в розріз з легальним полем США та принципами міжнародного права.

З іншого боку, Вашингтону необхідно зробити так, щоб розірвати зв'язки російської фінансової, промислової та політичної еліти із Заходом. І штука навіть не в тому, що всі російські олігархи одноголосно підтримують Путіна і несуть з собою "русскій мір", де тільки ступлять. Можливо, частина з них — випадково — взагалі є опозиціонерами в душі. Але проблема полягає в тому, що кожен, хто має бізнес чи активи в Росії, є цілком залежним від державної влади. І буде, в разі потреби, виконувати розпорядження цієї влади — для того, щоб не втратити майно та свободу.

Відповідно, кожен із таких олігархів, маючи за кордоном нерухомість, вплив, долю в ЗМІ та стосунки з місцевими елітами, є ще й потенційним агентом впливу "м'якої сили" Кремля. Ні, звичайно, готувати озброєних бойовиків на своїх віллах олігархи не будуть (хоч і щодо цього ніхто не поручиться). А от сприяти появі потрібних для Кремля матеріалів в місцевих ЗМІ, фінансувати проросійські ініціативи чи сприяти входженню російських грошей в місцеві політсили російські олігархи можуть і будуть. А в Держдепі цьому чомусь не радіють. І приймають "таємні санкції" проти багатих людей з великої країни, готових тринькати свої гроші в США чи ЄС.

За великим рахунком, "таємні санкції" - це аналог дій Макрона, який влаштував демонстративне затримання та слідство стосовно російського мільярдера Керімова, який був випущений під величеньку заставу і вимушений бігати на допити. Тільки у випадку з Макроном російському капіталу був поданий політичний сигнал, в той час як Держдеп готує тотальну і скурпульозну інструкцію стосовно протидії російським грошам та їх неформальному впливу на Заході. Очистившись від ілюзій стосовно Росії, Захід зайнявся очисткою від неформального російського впливу.

Фото УНІАН

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme