Денісова обговорила з очільницею Міжнародної комісії пошуки зниклих на Донбасі і в Криму
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова обговорила з генеральною директоркою Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти Кетрін Бомбергер, як шукати та ідентифікувати зниклих безвісти на Донбасі і в Криму
Про це Денісова повідомила на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.Донбас.
"Зустрілася з Генеральним директором Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти Кетрін Бомбергер. Обмінялися досвідом та обговорили спільні дії з пошуку та ідентифікації осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, захисту прав їхніх родичів та надання сприяння з розробки відповідних законодавчих актів у цій сфері", - повідомила Денісова.
Вона наголосила, що наразі, внаслідок збройної агресії РФ в ОРДЛО 258 осіб (у тому числі 67 військовослужбовців, резервістів) вважаються зниклими безвісти за особливих обставин.
Робота щодо їхнього пошуку має здійснюватися у рамках Тристоронньої контактної групи, відповідно до Мінських домовленостей, однак "процес наразі заблоковано російською стороною".
"Звернула увагу на проблеми пошуку зниклих безвісти за особливих обставин у тимчасово окупованому Криму та місті Севастополі. З 2014-го року Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини в Україні задокументовано 43 випадки насильницьких зникнень на території незаконно окупованого півострова. Ми маємо дані стосовно 11-ти таких людей", - повідомила Денісова.
Вона також повідомила, що привітала підписання Меморандуму між МКЗБ та постійною Комісією з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин при Кабінеті Міністрів України, до якої входять два її представники.
"Висловила сподівання на плідну взаємодію з МКЗБ, яка сприятиме спільній меті - пошуку та ідентифікації зниклих безвісти, захисту прав їхніх родичів, а також вдосконаленню законодавчого забезпечення цього питання", - зазначила українська омбудсмен.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас