UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Денисова дізналася, скільки насправді на окупованому Донбасі хворих на COVID-19

За неофіційними даними правозахисників, загальна кількість випадків захворювань на COVID-19 на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, становить щонайменше 14 тисяч

Про це заявила омбудсмен України Людмила Денисова на своїй сторінці у соцмережі, передає Depo.Донбас.

Вона зазначила, що за даними правозахисникыв, медичні заклади не справляються із навантаженням, яке викликано значною кількістю хворих на коронавірусну інфекцію.

"Вживаються заходи щодо перепрофілювання гінекологічних та пологових відділень лікарень у госпітальні бази. В аптеках за короткий час були розпродані чотиримісячні запаси деяких лікарських засобів. Зокрема відсутні противірусні препарати та антибіотики, що позбавляє місцевих жителів можливості належним чином реалізувати своє право на охорону здоров’я. Медичного персоналу в лікарнях не вистачає, адже більшість на лікарняному, або ж звільнилися за власним бажанням. Ті, хто працюють – не забезпечуються належним чином засобами індивідуального захисту. Через завантаженість карети швидкої допомоги відмовляються виїжджати на виклики пацієнтів з симптомами COVID-19", - розповіла Денисова.

У той же час вона зазначає, що на так званих місцевих каналах транслюють інформацію про те, що відділення лікарень готові приймати пацієнтів, хворих на COVID-19 та забезпечені всім необхідним, що в реальності не відповідає дійсності.

"Разом з тим, представниками окупаційної влади дана інформація замовчується та приховується. Окупаційними адміністраціями, підконтрольними РФ, не вчиняються дії, які б запобігали розповсюдженню коронавірусної інфекції. Продовжують проводитися спортивні та культурно-масові заходи, з порушенням протиепідемічних норм. Найбільш поширені порушення – не дотримання маскового режиму, не забезпечення соціальної дистанції та відсутній контроль щодо допустимої кількості людей у приміщеннях. З порушенням протиепідемічних заходів продовжують працювати міські ринки, розважальні заклади, ресторани та нічні клуби", - написала Денисова.

Вона нагадала, що попри складну епідемічну ситуацію здійснюється активна паспортизація населення. Близько 600 громадян України щодня спецрейсами доставляються до пунктів видачі паспортів в Російській Федерації, також продовжуються інтеграційні процеси з РФ та мілітаризація дітей.

Денисова попросила Матільду Богнер, Голову Моніторингової місії ООН з прав людини та Яшара Халіта Чевіка, Голову спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні у рамках мандату забезпечити моніторинг дотримання прав і свобод жителів тимчасово окупованих територій Донбасу в умовах пандемії COVID-19. 

Також вона зврнулася з проханням до Голови української делегації ТКГ у Мінську Леоніда Кравчука порушити зазначені проблемні питання на найближчому засіданні задля їх вирішення та забезпечення прав і свобод місцевих жителів тимчасово окупованих територій Донбасу.

Крім того, Денисова закликала представників обласних організацій Товариства Червоного Хреста у Донецькій та Луганській областях вжити всіх можливих заходів задля забезпечення населення необхідними медичними препаратами для лікування COVID-19 та засобами індивідуального захисту.

Нагадаємо, в окупованому Луганську лікарні переповнені хворими на пневмонію, швидку доводиться чекати п'ять годин, а нових хворих відправляють до дому і відмовляються лікувати в стаціонарі.

На окупованій Донеччині захворюваність на пневмонію під час пандемії коронавірусу зросла в шість разів, "швидка" до коронавірусних хворих їде п'ять годин, місць у лікарнях немає.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme