ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Дарка Оліфер оприлюднила підсумки Мінська

Тристороння контактна група закінчила свою роботу на сьогодні
Depo.
15 грудня 2015 18:59
ФОТО: depo.ua
Дарка Оліфер оприлюднила підсумки Мінська
Дарка Оліфер оприлюднила підсумки Мінська

Про це прес-секретар Леоніда Кучми Дарка Оліфер написала у Фейсбуці, передає Depo.Донбас.

За підсумками засідання можна констатувати наступне:

1. Основна задача, яка стоїть зараз перед гуманітарною підгрупою - це звільнення полонених, в першу чергу - тих, хто хворий і поранений. 22 грудня на засіданні Тристоронньої контактної групи буде заслухано спеціальну доповідь представників гуманітарної підгрупи з цього питання. Україна сподівається, що в даному питанні буде істотний прогрес.

2. Подгруппа з безпеки погодила для розмінування 12 ділянок.

3. У політичній підгрупі поки не вдалося досягти угоди з основних питань, зокрема, з питання проведення виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей. Ключовою складовою можливого консенсусу є повне припинення бойових дій. Ця ж вимога необхідно і для повноцінної роботи підгруп з економічних і гуманітарних питань. Це ж умова є обов'язковою для проведення розмінування.

4. Міжнародні гуманітарні організації як і раніше не мають доступу до непідконтрольних України районам Донецької та Луганської областей. Україна наполягає на тому, щоб цей доступ був наданий: Міжнародний Комітет Червоного Хреста повинен отримати доступ до українських заручників, які знаходяться на окупованій території Донбасу.

5. Міжнародний Комітет Червоного Хреста візьме участь в пошуку зниклих безвісти на Донбасі. Найближчим часом експертам нададуть списки людей, яких шукають їх рідні та близькі.

6. Українська сторона звертає особливу увагу на екологічну ситуацію, яка склалася в результаті бойових дій на Донбасі. Для моніторингу цього питання можуть бути запрошені експерти спеціальної міжнародної місії.

7. Наступне засідання Тристоронньої контактної групи відбудеться за участю офіцерів з Спільного центру з контролю і координації сторін.

Нагадаємо, українська сторона підготувала для Тристоронньої контактної групи у Мінську повний звіт про стан справ з обміном полоненими на Донбасі.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас