Чуркін з якогось переляку вимагає, щоб українські війська пішли з 7 міст на Донбасі

Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін вимагає від Києва "звільнити" 7 українських містах на Донбасі, у який ЗСУ "віроломно" встановили контроль

Про це Чуркін заявив у п'ятницю під час засідання Ради Безпеки Організації з питань України, повідомляє Depo.Донбас.

"4 грудня українська сторона самовільно та попри наявні домовленості захопила 7 населених пунктів, які на момент підписання комплексу заходів перебували в буферній зоні та досі не контролювалися жодною зі сторін", - сказав Чуркін.

Він зауважив, що Москва розглядає ці дії як провокаційні.

"Українські війська з цих населених пунктів мусять бути виведені", - вимагає Чуркін.

Він традиційно звинуватив українську сторону в регулярних обстрілах позицій російсько-сепаратистських військ.

 Чуркін також висловив недовіру оцінкам помічника Генсека ООН з прав людини Івана Шимоновича. "Доповідь його місії має обговорюватися в Раді з прав людини в Женеві. Повернення до цієї теми зараз - це спроба відволікти увагу від найважливішого на сьогодні завдання: організації комплексу заходів з виконання мінських домовленостей", - сказав він.

Дісталося й віце-президенту США Джозефу Байдену, який цього тижня здійснив дводенний візит до Києва. Зокрема, Чуркін заявив про те, що таким чином досягаються "нечистоплотні геополітичні цілі" в регіоні.

Традиційно російський представник згадав про "екстремістські та неофашистські настрої" в Україні, а також про проблеми з правосуддям, переслідування інакомислячих та навіть - страти без суду.

Нагадаємо, у Нью-Йорку у п'ятницю відкрилося засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні.

Українську делегацію очолює міністр закордонних справ Павло Клімкін. Він розповів про те, що зробила Україна з початку підписання Мінських угод.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Мітки: #ООН