"Чорний тюльпан" повідомив подробиці знахідки: Десятки мішків з речами загиблих бійців (ФОТО)

Волонтери гуманітарної місії "Чорний Тюльпан" розповіли про знайдені особисті речі бійців ЗСУ, загиблих в 2014 році в зоні АТО

Про це повідомив керівник пошукової місії "Чорний тюльпан" Ярослав Жилкін в ефірі "112.ua", передає Depo.Донбас.

"Надійшла інформація від Миколи Колесника, який мав відношення до батальйону "Кривбас", про те, що до нього звернулися фермери і сказали, що є речі загиблих бійців, які вони прикопали, бо не знали, що з ними робити", - розповів Жилкін.

Після отримання інформації група виїхала на місце.

"Виїхали на місце разом з ним, перевірили інформацію, - так, вона підтвердилася, буквально після перших пошукових робіт знайшли військові берци, одяг зі слідами крові, знаки відмінності, медаль відразу була знайдена. Ми викликали поліцію. Під їх керівництвом допомагали далі проводити розкопки", - зазначив керівник пошукової місії.

За його словами, всі виявлені речі були описані.

"Там було багато особистих речей, в кишенях кітелів, тобто ті, які на наш погляд є важливим фактором в процесі ідентифікації. Поліцейські все занесли до протоколу. Речі, швидше за все, належали вбитим. За нашою версією, загиблі надходили в морги, їх роздягали, а з речами не знали, що робити, і чоловік, який був відповідальним за їх збереження або утилізацію, вчинив так", - сказав Жилкін.

Він зазначив, що фермери, які вказали на місце поховання особистих речей загиблих, самі прикопали їх.

"Вони самі це прикопали, тому що це лежало на землі, і це все почали розбирати, мародерствувати, забирати саперні лопатки, каски. Зі слів фермера, їм було вивантажено на збереження 36 мішків. Багато що зотліло, багато розтягнули. Ми спакували 6 мішків, - те, що знайшли. Де поділося інше, - мені важко сказати", - підсумував Жилкін.

Жилкін зазначив, що після трьох років з моменту Іловайськой трагедії важко виявити тіла загиблих і відправити їх додому.

Як повідомлялось раніше, біля Дніпра було знайдено масштабне поховання речей бійців, які загинули під час Іловайської операції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас