ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому російські терористи їдуть в "світле майбутнє" на дитячих кістках

Бойовики "ДНР" використовують дітей не лише у "невинних" цілях
Depo.
28 квітня 2015 14:17
ФОТО: depo.ua
Чому російські терористи їдуть в "світле майбутнє" на дитячих кістках
Чому російські терористи їдуть в "світле майбутнє" на дитячих кістках

1 червня, у  Міжнародний день захисту дітей, загальноросійська громадська організація "Російський союз рятувальників" вручить нагороди підліткам терористичної "ДНР", які виявили виняткову мужність у порятунку жителів. Про це сьогодні заявив заступник голови Вищої Ради Союзу рятувальників Олег Логвинов.

Цікаво, що бойовики "ДНР" використовують дітей не лише у "невинних" цілях, як допомога мирним жителям, а й відправляють у найгарячіші точки. При чому цими злочинами лідери "ДНР" ще й хизуються, виставляючи це як патріотизм.

ДНР, Валя Котик та "Армія опору Господа" з Уганди - фото 1

ДНР, Валя Котик та "Армія опору Господа" з Уганди - фото 2

Наприклад, минулого року телеканал "Росія" зняв пропагандистський сюжет про малолітніх хлопців з батальйону "Восток". Так званий "син полку", 10-класник Андрій Іванхо був прийнятий на службу в батальйон "Восток" на прохання батька. Чимало неповнолітніх хлопців також воює і у загоні бойовика Мотороли. Зокрема про це розповідав представник терористичного групування "ДНР" Дмитро Скакун.

ДНР, Валя Котик та "Армія опору Господа" з Уганди - фото 3

ДНР, Валя Котик та "Армія опору Господа" з Уганди - фото 4

Звісно, у демократичних країнах підлітків ніколи б не залучали до воєнних дій, адже це назавжди травмує їх психіку і може скалічити життя у майбутньому. А ось у тоталітарних країнах залюбки "виїжджають" у світле майбутнє на дитячих кістках.

Так, у Другій світовій війни нацистський режим дозволяв чотирнадцятирічним дітям служити добровольцями в частинах фольксштурма, які займалися диверсіями у тилу. У Союзі також використовували дітей під час бойових дій, яких називали "синами полків". Зазвичай це були сироти, підібрані солдатами на дорогах війни. Крім того, радянські підлітки воювали в партизанських загонах, брали участь в підпільних організаціях на окупованих територіях.

Але й досі в деяких країнах світу, переважно африканських, діти продовжують брати участь у бойових діях. Так, у 2008 році в Демократичній Республіці Конго більше половини особового складу всіх військових формувань (30 тис чоловік) були неповнолітніми. В Уганді майже 70% бойовиків так званої "Армії опору Господа" - діти та підлітки, деяким з них всього по вісім років.

Ще більш цинічно з дітьми поводяться радикальні ісламістські рухи в Афганістані та Пакистані. Наприклад, лідер талібів Байтулла Мехсуд купував дітей і використовував їх як смертників в боротьбі проти пакистанської влади, афганської і американської армій. Відомо, що дітей продавали за ціною від $7 до $14 тис, тоді, як середня зарплата в країні складає $2,6 тис протягом року.

Зрештою використання дітей на війні не така вже незвичайна справа для Афганістану. Під час перебування в країні радянських військ багато неповнолітніх хлопчиків ставали "муджахединами".

Хоча відповідно до міжнародного законодавства набір або вербування дітей віком до п'ятнадцяти років до складу національних збройних сил або їх використання для активної участі в бойових діях є військовим злочином. Але такі дрібниці бойовиків з "ДНР" не хвилюють.