ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому Москаль послав "київську хунту" з її контрабандою і корупцією

Тому що губернатор Москаль послідовний. І це без будь-якої іронії, яка б відсилалала до відомого любителя готівки
Depo.
28 квітня 2015 22:45
ФОТО: depo.ua
Чому Москаль послав "київську хунту" з її контрабандою і корупцією
Чому Москаль послав "київську хунту" з її контрабандою і корупцією

І, крім того, що Москаль послідовний, він і не боягуз. Москаль на власні очі бачить, що гучні заяви про блокаду ЛНР і ДНР не більше, ніж базікання, а, насправді, всі досить мутні обмеження тільки несуть корупційну складову і сприяють контрабанді. Depo.ua вже писав, що вся економіка Новоросії тримається на контрабанді і чималий гешефт з цього мають чиновники у київських кабінетах. Москаль відомий своєю прямолінійністю, видаючи розпорядження про припинення з 1 травня будь-якого вантажного та автобусного руху через "кордон" з ЛНР, заявив: "тимчасовий порядок є неефективним, оскільки в ряді точок перетин лінії розмежування здійснюється безконтрольно".

А норму щодо обов'язкової наявності перепусток під час перетинання лінії розмежування він взагалі вважає недоцільною, бо виконується подвійна робота. Спочатку люди проходять перевірку за базою даних терористів під час отримання перепустки, а потім вони знову перевіряються на пунктах пропуску за цією ж базою.

Крім того, Москаль прямо каже, що вимушений перекрити рух у відповідь на низку критичних статтей у ЗМІ, які говорять про корупцію та контрабанду.

Що, власне, зробив Москаль? Він просто по-хорошему шантажує офіційний Київ - або ви наводите порядок з тими, хто кришує контрабанду і торгує перепустками, або я всю цю "лафу" просто припиняю своїм вольовим рішенням. Відповідні "шантажні" листи отримали Порошенко, Яценюк, Гройсман, Аваков, Наливайченко та Полторак.

Іншими словам Москаль каже, якщо ви хочете блокаду, то давайте підходите до цього серйозно, а, якщо ви хочете відносин з окупованими територіями, то давайте унормуємо їх законодавчо. А те, що ви в Києві створюєте умови для контрабанди і корупції, я не терпітиму.

Все це, до речі, геть не означає, що Москаль хоче заморити жителів окупованої Луганщини голодом. Його розпорядження не розпоширюється на гуманітарні вантажі, а також на пересування легковим транспортом. Насамперед, його розпорядження б'є по спритним ділкам з обох боків лінії фронту, які роблять свій бізнес на війні.

Який тепер вихід у Києва? Або звільнити свого кращого губернатора, що, мабуть не піде на користь українській Луганщині, але залишити "хлібну сіру зону" на кордоні з ЛНР. Або, справді, навести порядок і з законодавством і з корумпованими чиновниками. Який шліх обере Президент сказати зараз важко.

І останнє. Таких самих поглядів, що і Москаль, дотримується і його колега з Донеччини Кіхтенко. Але губернатор з Краматорська поки, що ризикнув лише заїкнутися в інтерв'ю, що "мутні" економічні стосунки з ДНР варто якось унормувати. І зразу нарвався на звинувачення з боку Яценюка та Авакова у колабораціонізмі. Власне, Кіхтенко на відміну від Москаля сказав тільки "А" і зразу затих. Москаль же був послідовним і сказав "Б" - просто прикрив всі напівлегальні корупційні і контрабандні потоки між Києвом та ЛНР.