ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Аваков зробить із "Торнадо" антиконтрабандний "Смерч"?

Схоже на те, що кількаденна скандальна історія конфлікту з розформованим батальйоном "Торнадо" добігає кінця
Depo.
19 червня 2015 12:30
ФОТО: depo.ua
Аваков зробить із "Торнадо" антиконтрабандний "Смерч"?
Аваков зробить із "Торнадо" антиконтрабандний "Смерч"?

Згодом скандал згасне, ситуацію замирять на рівні МВС, винних у злочинах посадять, Науменку і Москалю надають легких ляпасів, а на попелі "Торнадо" може виникнути новий батальйон.

Бійці, які знаходяться на своїй базі у Лисичанську, вже не збираються відстрілюватися, а спецпідрозділи їх штурмувати. Провсяк випадок за допомогою своїх волонтерів "Торнадо" збирає "живий щит" - людей навколо своєї бази і селить їх у палатки, але навряд чи бійці будуть наражати людей на небезпеку і влаштовувати бійню.

Виконуючий обов'язки комбату Микола Цукур каже, що бійці готові виконувати накази міністра МВС Арсена Авакова, але з аваківським луганським підлеглим Анатолієм Науменком ніякої справи мати не хочуть. У "Торнадо" вважають його корупціонером і взагалі слизьким типом. Власне як і голову військової адміністрації Генадія Москаля, який, діючи у зв'язці з Науменком, доклав вдосталь зусиль, щоб "Торнадо" втопити.

"Арсен Аваков підписав наказ про наше розформування. Ми його накази будемо виконувати чітко і беззаперечно, але накази генерала Науменка ми виконувати відмовляємося. Всі накази, які ми вважаємо злочинними, ми не виконуємо. Якщо нам говорять відпустити контрабанду - ми її не відпускаємо. Якщо нам кажуть з'явитися в прокуратуру на слідство - ми з'являємося", - сказав 18 червня в.о. комбата, підкреслюючи, що з із слідством вони співпрацювати готові.

"Ніякого штурму не буде, у своїх ніхто не стрілятиме. Будуть проведені слідчі дії. Напруга спала. І це добре", - сказав того ж дня ввечері прес-секретар МВС Артем Шевченко.

Риторика і Цукура і речника МВС скидається на те, що з Аваковим вони домовляться. І як не кепкує нині Науменко, жартівливо натякаючи, мовляв: "Лопне як міхур Микола Цукур", у цапах відбувайлах може залишитися саме він із Москалем.

Судячи з усього, домовленості з "Торнадо" полягатимуть у тому, що причетних до тяжких злочинів бійців дійсно віддадуть на розправу слідству, яке буде не надто гучним і згодом скандал згасне.

Скандальний комбат Руслан Оніщенко з трьома або з п'ятьма ходками з вірогідністю у 100% якимось чином піде у небуття. Не виключено, що його місце займе той самий Цукур, але вже у новому батальоні чи підрозділі, який представлять як очищений від усіх "сумнівних типажів з тюремним минулим". Як власне і було, коли "Торнадо" ще називався "Шахтарськом", який просто расформували, когось там покарали і переназвали. Хотілося б вірити, що цього разу тільки ребрендингом до нового скандалу не обійдеться.

Зважаючи на боротьбу Цукура і його підлеглих з контрабандою, новий батальйон цілком може примірити на себе таку місію і реально потіснити Науменка і Москаля, що показово ганяється за фурами.

А цим братам-акробатам доведеться мовчки зайнятися своїми прямими обов'язками - упорядкуванням життя мешканців прифронтової частини Луганщини.