ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Журналіст розповів, як насправді йдуть справи на окупованому Донбасі (ВІДЕО)

Члени "ДНР" живуть у відчутті втечі
Depo.
20 листопада 2015 22:12
ФОТО: depo.ua

Журналіст Громадського Олексій Мацука представив пресі і громадським діячам Слов'янська дослідження команди "Донецького інституту інформації" про те, як насправді йдуть справи на окупованій території Донбасу, передає Depo.Донбас з посиланням на "Новости Донбасса".

За словами журналіста, інформацію, яку надають в угрупованні "ДНР" не відповідає дійсності.

Детальніше в сюжеті, як живуть люди на окупованіх територіях Донбасу:

Про населення окупованій території. Згідно з офіційною статистикою, яку публікує газета угруповання "ДНР", 2,2 млн. людей проживають зараз на окупованих територіях Донецької області. За інформацією, яку вони приготували в приватній записці і яка не носить публічний характер, - 1,8 млн. Тобто, це Макіївка, Донецьк, Харцизьк, Дебальцеве і так далі.

Про промисловість. В окупованих районах практично не працюють промислові об'єкти. Працює Єнакіївський металургійний завод Ріната Ахметова, форма його управління вельми специфічна, вони зареєстровані в Україні, але при цьому продовжують вести свою діяльність в окупованому Єнакієве

Про бюджет окупованих міст. Бюджет  бойовики поповнюють за рахунок продажу вугілля в Російську Федерацію, це порядком 30% доходів і 70% - гуманітарна допомога Росії.

Про соціальні виплати. Цю допомогу отримують лише деякі категорії громадян. Багато людей, що залишилися в окупованих районах і ті, які не оформилися на звільненій частини територій також можуть не отримувати пенсії "ДНР", хоча існують переконання, що 100% люди отримують її.

У повідомленнях, які приходять з Донецька, йдеться про те, що вони збираються витратити 65 млн. рублів, нібито, на ремонт траси Донецьк - Успенка. Це та траса, яка з'єднує окуповану територію з Росією. При цьому, колосальна кількість виплат допомоги, пенсій не здійснюється. Це черговий пропагандистський шаблон, який нав'язують людям.

Про ціни на продукти. Ми постійно ведемо моніторинг цін на продукти. Звичайні продукти споживання в 2-3 рази дорожче, ніж в Слов'янську чи Києві. Питання в тому, скільки угруповання "ДНР" продовжить свій контроль в таких умовах, коли є відкритий економічна криза.

Про ЖКГ. Можливі перебої з опаленням, ви бачили, що на старті опалювального сезону два тижні не було тепла в Донецьку. Думаю, що подібне можливо верб надалі, але тоді це буде катастрофа.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас