Чи варто прирівняти власників паспортів "ДНР" до терористів

Всі, хто вирішить отримати корочку сепаратистського формування повинні бути прирівняні до терористів

Чи варто прирівняти власників паспортів…

В окупованій частині Донецької області місцевим жителям, які досягли 16-річного віку, почали видавати так звані паспорти. Перший такий "документ" отримав лідер місцевих бойовиків Олександр Захарченко, який заявив, що до літа аналогічні папірці отримають ще приблизно 35 тис. жителів регіону. На перший погляд така подія не варта зайвої уваги з боку влади України. У той же час, це дуже зручний привід, щоб запустити проти сепаратистів дієву інформаційну кампанію на їх же території. Для цього досить створити простий механізм видачі українських паспортів молоді окупованого Донбасу і почати позбавляти громадянства тих, хто допомагає терористам.

Початок видачі так званих паспортів "ДНР" можна назвати справжнім подарунком для вітчизняної пропаганди, пише "Деловая столица". По-перше, тому що папірці сепаратистського формування не визнаватимуться ніде, крім окупованої частини Донецької та Луганської областей. Адже, нагадаємо, що навіть Російська Федерація, зусиллями якої і були створені ці терористичні організації, до сих пір так офіційно їх і не визнала. Іншими словами, "паспорт ДНР" - всього лише красивий інформаційний вихлоп, розрахований на тих небагатьох жителів окупованих територій, хто, незважаючи на всі "переваги" життя за тією лінією фронту АТО, продовжує ненавидіти Україну.

По-друге, в Києві є дані про всіх підлітків, яким в цьому році виповнилося або виповниться 16 років, і які проживають зараз на окупованій території. Більшу частину з них можна переконати в тому, що краще отримати паспорт України, ніж папірець, нічого не вартого картону з написом "Донецька народна республіка". Але для цього влада повинна розробити і в найкоротші терміни запустити програму видачі їм українських паспортів за спрощеною процедурою.

Наприклад, приймати заявки на виготовлення документу по телефону, а фото - по електронній пошті, а вже готові паспорти вручати на підконтрольній ВСУ території.

Паралельно необхідно проводити в соцмережах (українське ТБ, радіо або друковані видання на окупованій території, як правило, недоступні) інформаційну кампанію, пояснюючи, що лише український паспорт відкриє молоді двері вітчизняних вузів, та й взагалі весь світ. У той час, як документ "ДНР" фактично прирікає їх на обмеження в межах окупованого району. А в апараті Міністерства інформації можна створити окремий підрозділ, де будуть працювати волонтери, яким доручать обдзвонювати сім'ї 16-річних жителів підконтрольних бойовикам населених пунктів і пояснювати їм, чому краще отримати український паспорт і відмовитися від папірця "ДНР".

Такий підхід виконає функцію "пряника", за допомогою якого Київ може вести руйнівну пропагандистську роботу в тилу сепаратистів. Але необхідно також і використання "батога". Благо, в цьому напрямку у влади України тепер є необмежені можливості. Адже днями Венеціанська комісія опублікувала свій вердикт по прийнятій нещодавно у Франції конституційній реформі, в ході якої місцевий парламент дозволив судам позбавляти громадянства терористів і їх посібників. А якщо можна Франції, значить можна і Україні.

Що необхідно зробити в цьому напрямку? В першу чергу внести на розгляд Верховної Ради проект змін до 25 статті Конституції, щоб прибрати звідти норму, яка забороняє позбавляти громадянства власників українських паспортів. Знайти пояснення таким заходам нескладно: досить послатися на досвід тієї ж Франції, де за останній час було кілька масштабних атак терористів, і навести приклади "подвигів" вітчизняних любителів "русского мира". Переконати світову спільноту в доцільності таких заходів також буде нескладно, оскільки в ЄС проблема тероризму зараз є головним болем для багатьох країн співдружності.

Крім того, в силі залишається постанова Верховної Ради від 27 січня 2015 року, в якому депутати визнали "ДНР" та "ЛНР" терористичними організаціями. Таким чином, ініціатива позбавляти громадянства тих, хто захоче отримати "паспорт ДНР" буде цілком виправданою. Тим більше, що в чинному законі "Про боротьбу з тероризмом" є кілька визначень, під які може потрапити навіть банальне отримання паспорта "ДНР". Наприклад, "пропаганда і поширення ідей тероризму" або "фінансування та інше сприяння тероризму". Адже за папірець "ДНР" всім бажаючим його отримати доведеться заплатити, нехай і невелику суму. А це значить, що, таким чином, буде надана грошова підтримка терористичній організації.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"