ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Через обстріли полігонів з ядерними відходами є ризик радіаційного зараження

Жебрівський розповів ОБСЄ про небезпеку радіаційного забруднення на окупованих територіях Донбасу
Depo.
14 грудня 2015 20:19
ФОТО: depo.ua

У Краматорську відбулася зустріч голови Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського з послом і главою гуманітарної підгрупи ОБСЄ Тоні Фрішем. Темою обговорення також стала і екологічна безпека, повідомили Depo.Донбас у прес-службі ДонОДА.

Тоні Фріш повідомив, що занепокоєння Спеціальної Моніторингової Місії викликає забруднення навколишнього середовища. У першу чергу, це стосується земель, розташованих на лінії розмежування, і неконтрольованих українській владй територій. "Важливо, щоб місця, де зберігаються хімікати, пестициди, не залишалися без нагляду. Їх потрапляння в грунтові води матиме негативні наслідки", - зазначив посол ОБСЄ.

Оскільки члени Спеціальної Моніторингової Місії мають можливість відвідувати Донецьку область по лінії розмежування, голова облдержадміністрації звернувся до них з проханням проконтролювати ситуацію навколо полігонів з ядерними відходами, що не були утилізовані.

"Свого часу їх місце розташування накрили бетоном, але від постійних обстрілів бойовиків на укритті пішли тріщини. Важливо не допустити руйнування верхнього шару, інакше загроза ядерного забруднення стане реальністю. Міжнародній комісії варто зробити експертну оцінку цих об'єктів", - зазначив Павло Жебрівський.