ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Через миротворців на Донбасі Кремль закріпиться там на роки, - експерт

Розміщення миротворчого контингенту на російсько-українському кордоні змусило б Москву відмовитися від контролю над частиною Донбасу, водночас розташування миротворців по лінії фронту зафіксує на довгі роки захоплення територій

Depo.
18 травня 2018 11:45
ФОТО: depo.ua

Таку думку в інтерв'ю "Тижню" висловив французький фахівець із геополітики Жан-Сильвестр Монґреньє, передає Depo.Донбас.

"Розміщення контингенту на російсько-українському кордоні, що відповідало б інтересам Києва та його західних союзників (щоб повністю відрізати від підтримки проросійських бойовиків), змусило б Москву відмовитися від контролю над частиною Донбасу, окупованої у 2014-му", - заявив Монґреньє.

Він вважає, що це було б "завершенням політики, скерованої на розчленування України, яка спинилася в зародку, навіть якщо зважати на анексію Криму".

"Важко уявити, щоб Путін не скористався правом вето в Раді Безпеки ООН. Аналогічна ситуація з ОБСЄ", - сказав він.

Водночас, Монґреньє зауважив, що розміщення контингенту по лінії фронту зафіксує на довгі роки захоплення територій, що сталося у 2014-му, що не відповідає цілям ані Заходу, ані, ще менше, Києва.

"Поза тим, варто замислитися, наскільки Владімір Путін потребує саме Донбасу? Схоже, його первинний проект був значно ширшим: розколоти Україну навпіл і взяти під контроль усі землі на схід від Дніпра", - каже експерт.

Він зазначає, що у контексті сучасної геополітичної кон'юнктури його негайна ціль — використовувати захоплені території, щоб мати можливість дестабілізувати Україну, а якщо вигідно — збільшувати інтенсивність конфлікту.

"Це реально робити, коли жодних розмежувальних сил — ні від ООН, ні від ОБСЄ — нема", — сказав французький фахівець.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook