Черниш: Росія намагається перетворити Україну у федерацію (ВIДЕО)

Росія намагається легітимізувати так звані "Л-ДНР", щоб посадити їх за стіл переговорів з Україною

Про це міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш заявив в ефірі "Прямого", інформує Depo.Донбас.

"Новоросія" - це вигадка, вигадана Росією навмисно, щоб привнести так званий національний компонент і федеративний устрій нашій державі. Що це означає? Російською. Есть Россия, Белоруссия, "малороссия", а не Україна, і начебто десь знайшли, що є ще й "новороссия". А як можуть жити "малороси" з "новоросами", та ще й з білорусами? В федерації, а може, і в конфедерації. А федерація що тоді? Кожен суб'єкт має вплив на остаточні рішення цілої країни: на євроінтеграцію, на розвиток", - сказав міністр.

"Ми дивимося Мінські угоди - там жодного слова про квазідержавні органи. А "новоросія" замислювалася як федерація "харківської республіки", "донецької", "луганської", "одеської". І залишилися тільки частини окремих районів, які до сих пір тримаються як окремі суб'єкти. Якщо в них немає своїх органів, нібито легітимно обраних, то як же тоді говорити про те, що варто їх запхнути назад з таким статусом, своїми органами, і сказати, що, мовляв, буде така держава, ви з ними розмовляйте, на яких умовах ви їх приймете, і так далі", - наголошує урядовець.

Намагання легітимізувати і створити "чужорідне тіло" застосовується зараз на практиці в Україні.

"І ми бачили, що діалог в Грузії і в Молдові йде по лінії – центральний уряд і сепаратисти, центральний уряд і так звані відокремлені республіки. А в Україні, на відміну від тих територій, іде діалог між Росією і України. І всіляко Росія хоче створити якісь там квазісуб'єкти, квазілегітимізовані, щоб посадити нас за один стіл і почати обговорювати долю всієї України, нібито впливаючи на одного із суб'єктів. Такі плани Росія абсолютно зараз має. Це точно. І ми бачимо боснійський, наприклад, сценарій, де це працює вже на практиці багато років", - додав він.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook