ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Бюрократичне пекло: В Україні усього 8 дітей з Донбасу, які отримали статус діти війни

На сьогодні в Україні всього вісім дітей, які залишили окуповані території Донбасу і отримали офіційний статус дітей війни

Depo.
15 лютого 2018 09:49
ФОТО: depo.ua

Про це на прес-конференції повідомила директор з розвитку програми СОС "Дитячі містечка України" Дар'я Касьянова, передає Depo.Донбас з посиланням на QHA.

Вік дітей, які потребують психологічної чи іншої допомоги фахівців, коливається від 7 до 17 років, а процес отримання статусу в Україні ускладнений великою кількістю бюрократичних процедур.

"Сім'ї повинні звернутися до служби у справах дітей, потім у поліцію, прокуратуру, СБУ, яка видає довідку про обстріл на території, де постраждала дитина, і тільки потім отримують висновок експертизи. Це кола пекла — по-іншому батьки цю процедуру не називають. Щоразу сім'я повинна розповідати про те, що пережила", — зазначає Касьянова.

При цьому фінансових пільг від держави діти війни не отримують, і активісти кажуть, що ведення обліку травмованих дітей допоможе зрозуміти кількість тих, хто потребує допомоги і її специфіку.

Правозахисники стверджують, що більше року тому розробили поправки до постанови, що стосується отримання статусу дітей війни, але уряд не веде активної роботи з даного питання.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook