ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Будні російського терориста: вербування, зброя, табори підготовки в Ростові (ФОТО)

InformNapalm оприлюднив матеріали OSINT-розслідування, що розповідає про участь пітерського терориста у війні на Донбасі: постачання російського озброєння через кордон і табори підготовки бойовиків в Ростовській області
Depo.
13 травня 2016 18:03
ФОТО: depo.ua
Будні російського терориста: вербування, зброя, табори підготовки в Ростові (ФОТО)
Будні російського терориста: вербування, зброя, табори підготовки в Ростові (ФОТО)

Такі дані передала українська хакерська група Trinity у розпорядження міжнародного волонтерського співтовариства InformNapalm, передає Depo.Донбас.

Повідомляється, що фігурантом розслідування InformNapalm став громадянин РФ Астахов Сергій Леонідович, 19.10.1965 року народження. Паспорт номер 4010 125052 виданий 27.10.2010. Проживає за адресою: Санкт-Петербург, вул. Краснопутиловская д.29 кв.23.

"У 1991 році він брав участь в Південно-осетинському конфлікті на стороні Південної-Осетії, нібито "добровольцем", в 2014-2015 брав участь в бойових діях на Донбасі в складі незаконного збройного формування "Одеса". Члени цього угрупування причетні до викрадення, тортур і вбивства сімейної пари з села Переможне Луганської області Олени Куліш і Володимира Альохіна. На даний момент Астахов працює водієм-інкасатором у  Санкт-Петербурзі.

Встановлено, що вербувався найманець у червні 2014 через так званий "Московський військкомат народного Ополчення Донбасу".

"У липні 2014 року Астахов чекав відправки на Донбас в місті Шахти Ростовської області. А вже за два тижні брав участь в боях за КПП "Довжанський". Пізніше, на початку серпня, підрозділ вивели на відпочинок в Ростовську область, де було розгорнуто військово-польовий табір", - йдеться у повідомленні.

Будні російського терориста: вербування, зброя, табори підготовки в Ростові (ФОТО) - фото 2

Будні російського терориста: вербування, зброя, табори підготовки в Ростові (ФОТО) - фото 3

Наприкінці липня 2014 Астахов пише лист в якому зазначено наступне: "Привіт з Краснодона!". До листа прикріплено фотографії, зроблені (на підставі EXIF даних) 24.08.2014, на яких він позує з сучасної російської модифікацією снайперської гвинтівки СВДМ, не ідентифікованим нічним прицілом і кулеметом ПКМ.

Будні російського терориста: вербування, зброя, табори підготовки в Ростові (ФОТО) - фото 4

Будні російського терориста: вербування, зброя, табори підготовки в Ростові (ФОТО) - фото 5

Другий лист, так само відправлений 29.08.2014, містить запис: "Мої два відрядження: Довжанка-Ізварине-Краснодон" і фотографії зроблені 24.08.2014 на тлі вантажівок російського гуманітарного конвою.

Будні російського терориста: вербування, зброя, табори підготовки в Ростові (ФОТО) - фото 6

За місяць 29.09.2014 Астахов робить фотографії зі зброєю і технікою. На них зображені: станкові гранатомети СПГ-9 і АГС-17, крупнокаліберний кулемет НСВ "Утес2 на верстаті, пускові пристрої для ПТРК "Фагот", ящики з протитанковими ракетами 9М111-2, ящики 9Я694 з переносними зенітними комплексами "Голка", зенітна установка ЗУ-23-2 та російський танк Т-72Б модифікації 1989 року, який не перебуває на озброєнні ЗСУ і не міг бути отриманий як трофей.

Будні російського терориста: вербування, зброя, табори підготовки в Ростові (ФОТО) - фото 7

Будні російського терориста: вербування, зброя, табори підготовки в Ростові (ФОТО) - фото 8

Будні російського терориста: вербування, зброя, табори підготовки в Ростові (ФОТО) - фото 9

Будні російського терориста: вербування, зброя, табори підготовки в Ростові (ФОТО) - фото 10

Імовірно, в листопаді 2014 терорист повернувся у Санкт-Петербург і почав займатися збором допомоги для терористів, що діють на території Донбасу. Це продукти харчування, форма, взуття та військове спорядження.

В одному з листів від так званого "представництва "ДНР" в Санкт-Петербурзі, керівником якого є депутат Законодавчих зборів Санкт-Петербурга Віталій Мілонов, розписаний порядок дій з доставки вантажу в окуповану частину Донеччини.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас