ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Бойовики тримають на Донбасі заручників у 79 "в'язницях"

На окупованій території Донбасу розташовано 79 місць незаконного утримання людей
Depo.
27 листопада 2015 18:18
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини Юрій Бєлоусов, передає Depo.Донбас з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

За словами Білоусова, з неофіційних тюрем було звільнено майже 2800 чоловік, половину з яких склали військовослужбовці ЗСУ.

"З початком бойових дій на Донбасі в Україні з'явився новий феномен - це неофіційні місця несвободи і утримання людей. За тими даними, які у нас були на 1 жовтня цього року, з цієї території було звільнено майже 2800 осіб, які утримувалися в різних неофіційних місцях. Це не тільки військовослужбовці, а й цивільні особи, волонтери, журналісти, співробітники правоохоронних органів", - сказав він.

Білоусов зазначив, що люди, які утримувалися в цих місцях, описували, де і в яких умовах перебували, що дозволило з'ясувати чітке розташування даних місць.

"За нашими підрахунками, в ході дослідження ми говоримо про 79 місцях неофіційного утримування, з чіткими адресами, що дозволяє чітко ідентифікувати, де саме це місце знаходиться", - вказав він.

Представник омбудсмена заявив, що дані місця розташовані переважно в будівлях колишніх правоохоронних органів і адміністративних будівлях.

"Половина з тих, кого ми опитали, містилися в підвальних приміщеннях цих будівель, які взагалі не призначені і не відповідають навіть мінімальним стандартам утримання. Значна частина містилася у звичайних гаражах, були випадки, коли людей поміщали, наприклад, в каналізаційні люки на тривалий час. І інакше, як тортури, це в принципі розцінюватися не може", - зазначив представник омбудсмена.

Він звернув увагу, що в спеціально підготовленому правозахисниками звіті є також фотографії та інша інформація про умови незаконного утримання людей в різних неофіційних місцях на тій території Донбасу.

Нагадаємо, що бойовики не нехтують катувати вагітних та літніх людей.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас