ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Бойовики створили на Донбасі непрозорі "системи правосуддя", - ОБСЄ

"Системи правосуддя" бойовиків функціонують поза правовим полем України і часто взагалі не здатні функціонувати
Depo.
24 грудня 2015 22:04
ФОТО: depo.ua

У звіті спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні зазначається, що на непідконтрольних українському уряду територіях Донбасу створені непрозорі "системи правосуддя", передає Depo.Донбас.

"Було встановлено, що ці системи є непрозорими, піддаються постійним змінам, не мають достатньої кількості кваліфікованого персоналу і в багатьох випадках взагалі не здатні функціонувати", - сказано у звіті СММ ОБСЄ, оприлюдненому у четвер.

Також у звіті наголошується, що найбільш серйозну стурбованість спостерігачів ОБСЄ викликає те, що, як і конфлікт, і переміщення установ, що надають послуги у сфері юстиції та правосуддя, призвели до безпідставного позбавлення волі людей.

Також, згідно зі звітом, перед особами, що проживають на непідконтрольних уряду територіях, також виникають додаткові проблеми, пов'язані з неможливістю отримання викликів і повідомлень по судовим процесам, за відсутністю в цих районах поштових послуг.

"Навіть якщо особи отримують відповідні повідомлення, вони повинні здійснити виснажливу і тривалу поїздку в суди, які знаходяться в підконтрольних уряду районах. Крім того, відсутня можливість забезпечити виконання багатьох судових рішень на деяких непідконтрольних уряду територіях Донбасу", - сказано у звіті СММ ОБСЄ.

Висновки, що містяться у звіті, засновані на зустрічах СММ з суддями, прокурорами, представниками громадянського суспільства та іншими суб'єктами.

Нагадаємо, патруль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ невдало намагався досягти н. п. Комінтернове, що в 23 км на північний схід від Маріуполя.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас