Близько 80% жителів виїхали з прифронтової зони і повернулися, бо немає де жити

З прифронтової смуги на Донбасі свого часу виїхало близько 80% людей, однак згодом частина з них повернулася через проблеми з житлом

Як передає Depo.Донбас, про це розповів керівник гуманітарної місії "Проліска" Євген Каплін в інтерв'ю УНІАН.

"У нас черга бажаючих. Це не легке рішення - кинути будинок в рідному селі, але ніхто не відмовився від переїзду, коли була гарантія житла на мирній території", - розповів він.

Каплін зазначив, що в середньому, на переселення однієї сім'ї витратили близько 100 тис. грн.

"При цьому, за нашими підрахунками, в одному з прифронтових сіл, гуманітарні організації за весь час конфлікту витратили на допомогу одній сім'ї з дітьми більше 2 мільйонів гривень. Виходить, що дешевше купити будинок там, де є садок, школа і немає вибухів. І можна було це робити вже в 2014-му, 2015-му році. Не будувати модульні городки за мільйони доларів, а так вирішувати питання", - зазначає Каплін.

За його словами, з селища Чигарі (район Торецька) виїхало 150 осіб, приблизно половина - на підконтрольну територію і стільки ж на окуповану.

З 75 осіб отримали квартири тільки тринадцять сімей. Їм довелося чекати, поки зроблять ремонт.

"Спершу запропонували в'їхати в квартири зі зрізаними радіаторами, там буквально купи лайна лежали ... Але я не бачив, щоб ще десь людям давали житло. Справа в тому, що вони переїхали з одного району в інший, стали першочерговиками в межах своєї громади. А ось люди того ж Широкиного, наприклад, не зможуть отримати постійне житло в Маріуполі, тільки тимчасове", - пояснив Каплін.

Нагадаємо, що у 2019 році під час перетину лінії розмежування через КПВВ померло понад 40. Зараз на пунктах пропуску чергують автомобілі швидкої медичної допомоги. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас