ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Більшість українців проти застосування тортур до бойовиків - опитування

Серед опитаних - 48% - вважають тортури неприпустимим засобом в ході АТО
Depo.
26 червня 2015 23:09
ФОТО: depo.ua

Опитування проведене міжнародною правозахисною організацією Amnesty International, повідомляє Донбас.depo.ua з посиланням на "Українські новини".

За їх даними, 22% опитаних вважають тортури прийнятними, 16% вважають можливим їх використання в деяких випадках і 14% не змогли визначитися.

При цьому 71% вважають неприпустимим застосування тортур в умовах мирного часу, а 27% респондентів вважають допустимим застосування тортур у разі вчинення особливо тяжких злочинів, для забезпечення національної безпеки та боротьби з тероризмом, або у разі вчинення злочинів, що несуть шкоду інтересам держави.

Крім того, 73% респондентів виступають за залучення Міжнародного кримінального суду до розслідування катувань та інших військових злочинів у зоні проведення АТО, а 17% вважають, що держава повинна розслідувати їх самостійно і 10% не змогли визначитися.

Опитування проводилося з 10 по 18 червня 2015 року, було опитано 1800 респондентів старше 18 років у населених пунктах всіх областей України, крім анексованого Росією Криму та Донецької та Луганської областей.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,2%.

Більше новин читайте на Донбас.depo.ua.