ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Більшість українців не підтримують надання Донбасу особливого статусу

Майже 3/4 підтримують миротворчу місію на Донбасі, 58% називають рідною мовою українську, а 19% - російську

Depo.
6 грудня 2018 21:47
ФОТО: depo.ua

Про це свідчить опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології для берлінського Центру східноєвропейських і міжнародних досліджень, повідомляє Depo.Донбас з посиланням на DW.

При цьому кількість українців, готових розглянути варіанти автономії регіону, за рік дещо збільшилася. У минулому році тільки 16 відсотків опитаних підтримували ідею надання автономного статусу Донбасу в тій чи іншій формі. В цьому році цей показник зріс до майже 25 відсотків.

Переважна більшість українців - 72% - виступають за проведення окупованих територіях Донецької та Луганської областей миротворчої місії під егідою ООН.

За рік зросла і кількість тих, хто називає рідною мовою російську. Якщо в минулому році таких було 13% респондентів, то в цьому - 19%. Український при цьому називають рідною мовою 58% (в минулому році таких було 67%).

У відповідях на питання про ідентичність як у російськомовних, так і україномовних домінують варіанти "громадянин України" (49%) і "етнічний українець" (36,9%).

Дослідження проводилося в травні-червні 2018 Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), було опитано 2025 респондентів 110 населених пунктах по всій Україні за винятком непідконтрольних територій Донбасу і окупованого Росією Криму.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook