ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Більше 50 іноземних найманців воюють за бойовиків на Донбасі, - ГПУ

Генпрокуратура України нарахувала на Донбасі за чотири роки війни понад 50 іноземців, що воюють на боці проросійських бойовиків з "Л-ДНР"

Depo.
12 липня 2018 12:28
ФОТО: depo.ua

Про це у ГПУ повідомили на запит DW, передає Depo.Донбас.

Зазначається, що більшість з них - італійці, але також французи, іспанці, серби, фіни, чехи й навіть один громадянин США.

Як повідомляв раніше головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, їхній вичерпний список Київ передав "в інституції Міжнародного кримінального суду".

"Іншим же державам він закинув відсутність "масових процесів" проти найманців серед своїх громадян і пообіцяв "доводити світовій спільноті і відповідним установам, що не тільки у нас є якісь проблеми, які треба вирішувати", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що у Генпрокуратурі України повідомили, що особи загалом 54 іноземних найманців там встановили в рамках розслідування щодо розв'язання російською владою агресивної війни проти України.

"Ці дані Київ хоче використати, аби довести факт ведення Росією війни і фінансування тероризму на міжнародній арені", - заявили у ГПУ.

Зазначається, що в офісі прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі коментувати повідомлення Матіоса не стали, пославшись на припис конфіденційності обробки комунікації з зовнішнім світом, закріплений у Римському статуті.

Нагадаємо, що рік тому, правозахисники Української Гельсінської спілки з прав людини порахували, що на Донбасі за три роки війни убло затримано 25 іноземців, за підозрою в участі в незаконних збройних формуваннях.

У той же час, у "ДНР" у січні 2018 року заявили, що від початку видачі "паспортів", ці "документи" отримали 957 іноземців з більш ніж 30 країн.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook