Білоруський естонець з українським серцем: Ким був Микола Ільїн - той самий медик у білій касці, якого розстріляли бойовики

Війна забирає найкращих, і це не просто забита фраза, яка гарно звучить, а саме той випадок, коли так воно і є

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Білоруський естонець з українським серце…

Російські бойовики з терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР" не раз демонстрували кричущу підлість і показне нехтування всіх міжнародних норм поведінки на полі бою. Однак інколи вони перевершують самі себе.

Один з них трапився у понеділок, 13 липня, коли терористи "ДНР" під Зайцевим, що поблизу Горлівки, влаштували засідку для української евакуаційної групи, яка під гарантії режиму тиші від СММ ОБСЄ намагалася забрати з поля бою тіло загиблого бійця Об'єднаних сил.

Як відомо, українська група евакуації в білих касках з розпізнавальними знаками не встигла дійти до тіла полеглого декілька метрів, коли ворог із засідки відкрив вогонь на ураження зі стрілецької зброї. Група почала відходити, але один боєць отримав поранення, тому військовий медик Микола Ілін поспішив йому на допомогу. В цей момент бойовики, прекрасно усвідомлюючи, що перед ними медик, знову почали обстріл – цього разу з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів, внаслідок чого військовий медик загинув.

Читайте також: Криваве загострення в ООС: Чи наважиться Зеленський вгамувати бойовиків.

Depo.ua розповідає про те, ким був Микола Ільїн і яким його запам'ятали бойові побратими.

З відкритих джерел відомо, що Микола родом з Білорусі, однак ще у 2006 році, після того, як на батьківщині його почали переслідувати за участь в мітингах опозиції, він емігрував до Естонії, де планував навчатись у Талліннському університеті.

Що цікаво, з тих же джерел ми дізналися, що перед еміграцією в Естонію Микола Ільїн просив політичного притулку в Україні, однак тодішній президент Віктор Ющенко відмовив йому. Та, як бачимо, на нашу країну він зла через це не затаїв, та й переїхати до Естонії йому допомогли волонтери з України. Вони ж допомагали йому з грошима в перший час.

Світлина від Mikola Ilin

Як розповів українському виданню "Цензор.НЕТ" близький друг Миколи, ветеран батальйону "Донбас" Павло Валентович, спочатку в Естонії йому було дуже важко. Ніхто не брав його на роботу офіційно, тому Микола був змушений працювати нелегально (таксував, носив речі постояльців у готелі, їздив на заробітки у Фінляндію), через що його ледь не видворили з країни. Але потім добрі люди допомогли йому нарешті легалізуватися, та й вроджена комунікабельність неабияк допомогла.

Один з його добрих товаришів працював у Таллінні екскурсоводом попросив Миколу підмінити його – показати місто англомовній групі. Микола тоді знав англійською мовою лише декілька слів: "Look! Look! Look! Beautiful!". Згодом він вивчив англійську мову і почав непогано заробляти, проводячи екскурсії. До речі, окрім білоруської та англійської Микола Ілін добре вивчив естонську, польську та українську мови.

Коли в Україні почалася війна проти російських загарбників, Ілін вирішив, що це його шанс віддати свій борг нашій країні і записався в морські піхотинці, потрапивши до 35-ї окремої бригади морської піхоти. Там він отримав псевдо "Естонець".

Читайте також: Чому білоруські добровольці з АТО втекли до Польщі.

У 2019 році, маючи більше року бойового досвіду у морській піхоті, Микола Ільїн чотири місяці навчався у 205-му Навчальному центрі тактичної медицини, де за навчальним процесом слідкували військові з Канади. Друг Миколи розповідає, що він так мріяв потрапити туди на навчання, що навіть поставив своїм командирам ультиматум: або він їде у НЦТМ, або залишає службу. А так як втрачати його не захотіли, то відправили вчитися.

Взагалі, Ільїн міг не їхати на Донбас цього літа – у нього була запланована операція на очах, яка потребувала тривалого післяопераційного відновлення. Однак, переживаючи, що не зможе допомогти своїй бригаді у зоні ООС, він відклав операцію і вирушив на Донбас…

Читайте також: "Іноземний легіон": Чому Україна має подбати про іноземних захисників.

Микола Ілін

"Микола відчував усе серцем, не розумом. На цьому ґрунті ми з ним постійно сперечалися, кожен міг безкінечно наводити свої аргументи. … Кинувшись за мить до своєї загибелі рятувати пораненого, Микола діяв саме так, як підказало йому серце. Адже, як нас вчать: спочатку ти відстрілюєшся, а вже потім рятуєш. Але він, як мені здається, одразу побіг надавати допомогу, щоб людина вижила. Можливо, він вчинив неправильно – як би цинічно це не звучало. Але він зробив так, як відчував. Крутий чувак був...", – охарактеризував близький друг Миколи, ветеран батальйону "Донбас" Павло Валентович.

"Це була класна, світла і дуже професійна людина. Яка стала жертвою чергового військового злочину російських окупантів. Знаєте, це той випадок, коли оці пафосні церемонійні фрази зовсім не порожні: це велика втрата для всіх нас і війна забирає найкращих. Просто запам'ятайте Миколу, будь ласка. Він заслуговує" – написала в Facebook волонтерка громадської організації "Народний тил" Ірина Гук, яка займається медичним напрямом.

"Микола Ільїн, псевдо "Естонець". Лікар, професіонал своєї справи, людина з великими планами на майбутнє, патріот, мрійник та весельчак. Підло розстріляний російськими вбивцями, ви кажете – є їм прощення? В мене його немає. Цю країну покидають найкращі, а більшість втомилася просто це слухати, гарант напевно теж втомився бо щось не знаходжу відео про співчуття родині та близьким наших Героїв. Микола Ілін, ти в наших серцях назавжди", – написала волонтерка Леся Петрук.

"Мужній, самовідданий і безстрашний воїн, медик, щирий патріот України, який пішов захищати нашу землю від російського агресора! Естонець, тримай небо над нами! Низько схиляю голову в скорботі. Вічна пам'ять тобі, Микола Ільїн", – солідарна з колегами волонтерка БФ "Батальйон Юлія Толмачова.

Читайте також: Соцмережі вимагають відповіді: Бойовики розстріляли українських медиків, які прийшли забрати загиблого.

Без сумніву, Росія має відповісти за цей підле вбивство. І міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вже заявив на спеціально зібраному брифінгу, що вбивство українського медика з евакуаційної групи на Донбасі під час засідки бойовиків містить ознаки воєнного злочину. Він також зазначив, що Україна максимально залучить увагу міжнародних партнерів.

Та, перш за все, назвати речі своїми іменами має верховний головнокомандувач і президент Володимир Зеленський. Та, на жаль, він так і не відреагував належним чином на цей військовий злочин і не згадав Росію як його винуватицю. 

Читайте також: Шпаргалка для Зеленського: Як ще можна назвати Росію та її бойовиків, щоб нікого не звинуватити.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme