ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Безсмертний: бойовики не хочуть, щоб переселенці брали участь у виборах

Українська сторона наполягала на тому, що внутрішньо переміщені особи мають брати участь у виборах місцевої влади на окупованих територіях.
Depo.
10 листопада 2015 22:55
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив представник української сторони у підгрупі Роман Безсмертний, передає Depo.Донбас з посиланням на "УП".

"Ми взялися до обговорення ролі і місця внутрішньо переміщених осіб у політичному процесі", - сказав він.

"Наші візаві категорично наполягають на тому, що участь у політичному процесі можуть брати ті, хто проживає на території ОРДіЛО, а наша позиція, що у відповідності до міжнародного пакту про права людини вони зобов'язані забезпечити. Всім особам, які в силу певних обставин залишили ці території, забезпечити право брати участь у голосуванні", - сказав він.

"Після досить ґрунтовного обговорення деталей, як це може бути забезпечено, в тому числі відновлення державного реєстру виборців, сторони залишились на своїх позиціях", - зазначив Безсмертний.

За його словами, наступне засідання відбудеться 17-18 листопада.
Він також уточнив, що питання про набуття чинності закону про місцеве самоврядування і виборів на окупованих територіях обговорювалося під час переговорів президентів у форматі нормандської четвірки у Парижі.

"Там говорилось, що можливо треба відпрацювати модель часткового набуття чинності закону в день голосування, а часткового - після набуття повноважень органами місцевого самоврядування, які будуть сформовані, і в разі підтвердження легітимності виборів ОБСЄ", - уточнив він.

Читайте також: Рада призначила вибори у Маріуполі на 29 листопада.

Більше про вибори на Донбасі ч