Без тиску, провокацій і з високою явкою: Як голосували українські бійці в ООС

Військовослужбовці ЗСУ, які перебувають нині в зоні проведення ООС, забезпечили високий відсоток явки на спецдільниці під час другого туру президентських виборів

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на "РБК-Україна".

"На спецдільниці військових в Авдіївці, станом на 18:00, явка на голосування на виборах президента України становила 70%", - йдеться у повідомленні.

За даними Міноборони, на спеціальній виборчій дільниці в найближчому до передових позицій 61-му військовому мобільному госпіталі в Маріуполі, військовослужбовці відзначилися особливою активністю.

"Ще до восьмої години ранку перед контрольно-пропускним пунктом закладу утворилась черга із сотень бажаючих віддати свій голос за обраного кожним із них кандидата в Президенти країни", - йдеться у повідомленні.

Зі слів членів виборчої комісії, під час першого туру виборів спостерігалась не менша громадянська активність майже дев`ятисот закріплених за нею захисників держави. Тоді вже до дванадцятої години дня стовідсотково проголосували всі військові та пацієнти госпіталю. Зазначають, що і цього разу голосування відбувалося так само.

Для проведення виборів президента 2019 для військових створили 80 спецдільниць, 65 з яких - в Донецькій області.

Як повідомляє "Вільне радіо", у військовому госпіталі в Часів Ярі спеціальну дільницю №000012 оформили в окремій палатці на території госпіталю.

Повідомляється, що у списках тут - 180 виборців. Змінювати місце голосування самостійно їм не довелось, адже списки подавав начальник госпіталю.

"На нашій дільниці голосує військовий склад, постійний і перемінний. Постійний особовий склад - це медичні працівники, фахівці управління нашої військової частини. Також голосують пацієнти двох відділень: госпітального та з хірургічного", - розповів голова ДВК Олег Марчук.

У військовій частині в Бахмуті зареєстровано більше 600 виборців. Всі вони голосують у тимчасовому наметі. Спеціальну дільницю №10 облаштували у наметі посеред території військової частини.

Голосують там не тільки військові з самої частини, але й ті, кого прикомандирували поруч. Вони організовано приїжджають до спецдільницях автобусами та іншою технікою.

“З передових позицій, з місця несення служби, військовослужбовців забезпечують явку до населеного пункту, де вони можуть самостійно прибути, або, за їх бажанням, можуть не прибувати на цю виборчу дільницю”, – говорить голова спеціальної виборчої дільниці в Зайцевому Павло Дерменко.

Одне з головних правил – в намет для голосування військові заходять без зброї. Знаходять себе по списках.

"На одній із спецдільниць, в Зайцевому, зареєстровані 308 виборців. Працюватиме для них дільниця до восьмої вечора. Навіть із настанням темряви. На випадки екстренної ситуації також підготувались", - йдеться у повідомленні.

"У разі надзвичайних ситуацій відпрацьовано план дій кожного військовослужбовця, члена комісії. У кожного відпрацьовано, що він повинен робити", – додав голова спеціальної виборчої дільниці.

Нагадаємо, що явка військовослужбовців на спеціально створених виборчих дільницях в зоні проведення ООС на виборах президента України станом на 12:00 склала 52%.

Читайте також: Вибори президента України: Що відбувається (ХРОНІКА

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас