Bellingcat назвав доповідь Росії щодо рейсу МН17 "вбогою балаканиною"

Група Bellingcat прокоментувала текст, який з великою ймовірностю може лягти в основу офіційної реакції Росії на результати розслідування голландської прокуратури загибелі рейсу МН17

Як передає Depo.Донбас, про це пише "Новая Газета".

Раніше в Bellingcat спростовували російські звинувачення України в знищенні MH17.
Так, за два тижні до публікації другої частини доповіді Нідерландів (28 вересня) про результати розслідування загибелі малайзійського "Боїнга-777" на Донбасі Росія підготувала звіт по "Буку", який нібито збив Boeing. Видання відзначає, що в свою офіційну позицію Росія буде керуватися доповіддю, підготовлену фахівцями корпорації "Алмаз-Антей".

У своїй відповіді керівник проекту Bellingcat Еліот Хіггінс емоційно відреагував на критику "Алмаз-Антея", назвавши текст корпорації "вбогою балаканиною".

"Велику частину своєї доповіді "Алмаз-Антей" присвятив розмовам про заголови і фото, опублікованих в ЗМІ Нідерландів і України. Ми до цього відношення не маємо. Говорячи про фрагментах і типі ракет, ми опираємося лише на доповіді комісії (очолюваної радою безпеки Нідерландів)", - йдеться у відповіді міжнародної організації.

У Bellingcat нагадали, що раніше "Алмаз-Антей" про це заявляв під час першої прес-конференції, вони говорили, що була використана або ракета модифікації 9M38, або 9M38-M1. Їх графік вказував на те, що мова йшла про 9M38 (M1). 8 червня "Алмаз-Антей" заявили: "На основі проведеного аналізу зроблено висновок, що якщо малайзійський Boeing-777, що летів рейсом МН17 17.07.2014 над Донецькою областю, був збитий зенітним ракетним комплексом, то це могла бути тільки ракета 9М38М1 комплексу "Бук -М1", пущена з району на південь від населеного пункту Зарощенське".

"Маємо зазначити, що тут немає ніяких містичних дужок навколо M1. "Алмаз-Антей" заявляє, що ми спотворили їх дані про місце запуску в доповіді. Закликаємо їх перечитати наш звіт, оскільки ми чітко розповідаємо про помічені ними нестиковки в датах і розрахунках, а також про інший можливий (за версією "Алмаз-Антея") місці запуску - селищі Зарощенське ", - акцентували експерти.
"Також, що стосується місця запуску. Якщо дані, надані" Алмаз-Антей ", вірні, то дивно, що поки так і немає ніяких прямих доказів, немає очевидців. Журналісти опитали місцевих жителів, і ніхто з них не бачив і не чув запуску . Зовсім інша ситуація в Сніжному: звідти надходили відомості про запуск, і є й інші підтвердження, що пуск був проведений з цього місця ", - йдеться у відповіді Bellingcat.

Крім того, експерти підкреслили, що на деяких фотографіях зображені навчальні або непридатні до використання ракети, "Алмаз-Антей" дуже до речі для себе проігнорував найголовніше свідчення того, що мова йде про ракету 9M38M1 5301 зенітної бригади, - фотографію, зроблену через місяць після того, як був збитий MH17 в Кам'янсько-Шахтинський. На ній чітко видно позначення - 9M38M1.

"Що стосується" експерименту "" Алмаз-Антея "(мова йде про моделювання ситуації загибелі" Боїнгу "), для нас має значення тільки оцінки комісії з безпеки", - резюмували експерти.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme