ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Аваков хоче запровадити повну торговельну блокаду окупованого Донбасу

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував повністю закрити лінію розмежування на Донбасі для пересування вантажівок
Depo.
28 травня 2015 11:46
ФОТО: depo.ua
Аваков хоче запровадити повну торговельну блокаду окупованого Донбасу
Аваков хоче запровадити повну торговельну блокаду окупованого Донбасу

Голова МВС пропонує дозволити рух лише легкового транспорту і пішоходів, передає depo.ua з посиланням на ЛІГАБізнесІнформ.

"Три дні тому була нарада у прем'єр-міністра на тему контрабанди в зоні АТО. Спокуса велика, за одну машину платять величезні гроші, треба щось з цим робити. Моя позиція наступна: треба лінію розмежування закрити повністю. Від усього. Це моя радикальна точка зору - по-хунтовскі, по-нашому. Закрити лінію. Пішки ходіть, на цивільних легковиках проїдьте, товар - ні. Нехай отримують товар з Росії", - заявив міністр.

Крім того, повідомив Аваков, він пропонував "ввести 100% мито на наші товари для окупованих територій".

«І тут "ліберали" з «Опозиційного блоку» обурилися: "Як можна! Там же наші люди! Чому ви не даєте нашим людям працювати на шахтах! "Тому що ці шахти захоплені бандитами, відняті або у держави Україна, або у приватних власників. І тепер нас хочуть змусити скуповувати крадене ", - зазначив глава МВС.

"Я думаю, що рішення по контрабанді наступне. Будуть позначені дві-три позиції критичного імпорту, які Україна цікаві. Наприклад, коксівне вугілля - я не знаю, я не фахівець. А все інше - ні. А населенню - дозволено переходити на українську сторону і купувати продукти, переносити в руках або на своєму легковику. І ніяких фур! Хочете незалежного життя? Хочете дружби з Росією? У вас Російська Федерація під боком - дружіть. Хочете жити за законами України, ви українці? Ок, Мінські угоди: на кордоні з Росією стають наші прикордонники. І ми самі розберемося", - додав міністр.

Говорячи про те, як варто вчинити з окупованими Росією територіями в Донбасі, міністр відповів, що "потрібно заблокувати поширення бандитської зарази на інші території України".

"Після цього потрібно шляхом міжнародних зусиль відновити українсько-російський кордон на рівні прикордонних постів, які зараз захоплені. Після цього виводимо війська Росії з Донбасу. Далі військова операція в окупованих районах - з урахуванням виведення російських військ - це два-три тижні і все закінчиться. Якщо вибрати мирний варіант з виведенням російських військ - шість місяців і ці території частинами або повністю почнуть повертатися в Україну, тому що бюджет цих територій недієздатний без прямих дотацій з Росії. У Росії цих грошей немає. У нас теж немає достатніх коштів для відновлення і підтримки цих районів. Але це Україна!"- підсумував Аваков.