В Уряді кажуть, що надали екс-полоненим більше тисячі пропозицій щодо житла
Мінветеранів стверджує, що з обласними державними адміністраціями надали більше тисячі пропозицій звільненим з полону "Л-ДНР" особам по місцю проживання, зокрема у Дніпропетровській, Запорізькій, Волинській, Хмельницькій, Донецькій, Вінницькій областях.
- Донбас
-
12 лютого 2020 11:10

Як йдеться у повідомленні міністерства, екс-полоненим запропонували для життя гуртожитки сімейного типу, передає Depo.Донбас.
Зазначається, що зі звільненими особами працювала Державна служба зайнятості, яка надала пропозиції по вакансіям відповідно до їхнього фаху, кваліфікації та побажань.
"Приблизно половина звільнених вже повернулася до звичного життя, обравши або запропоновані варіанти або знайшовши свої.
Ми індивідуально працювали з кожним, збираючи побажання, аналізуючи можливості. У нас немає жодної людини, якій не були запропоновані рішення по роботі та житлу", ‒ розповів начальник управління Мінветеранів Сергій Мокренюк.
За його словами, є звільнені особи, які поки не можуть повернутись до повноцінного життя, оскільки ще не отримали відновлені документи або потребують специфічного лікування. Вони знаходяться в київському гуртожитку, держава та громадські організації покривають їх щоденні витрати. У міністерстві запевнили, що вони перебуватимуть там стільки, скільки буде потрібно, щоб надати їм повноцінну допомогу.
"Пошуки нової роботи та житла для решти і збір пакетів документів для виплати грошової компенсації - це питання кількох тижнів. Проте не всі готові прийняти рішення щодо подальшого життя так швидко. Люди перебували в полоні, зараз їм пропонують три-п’ять варіантів і їм важко обрати. Вони відтерміновують своє рішення покинути медичні заклади і це може створювати певні незручності", ‒ зауважив Мокренюк.
Міністерство повідомило, що усім 64 цивільних особам, що були звільнені, надана повноцінна медична допомога, кожному з них забезпечено психологічну реабілітацію:
25 особам організовано відновлення паспорта громадянина України.
12 осіб відновили водійське посвідчення.
5 особам надали детальні консультації щодо можливості поновлення або вступу до закладів вищої освіти та одна особа проходить курси підтвердження кваліфікації лікаря.
43 особам надано пропозиції працевлаштування.
25 особам надано декілька пропозицій місць проживання.
"Після реабілітації 47 осіб вже визначилися з місцем проживання та роботи, решта осіб після закінчення реабілітації будуть розміщені у гуртожитку в Києві до остаточного визначення із місцем проживання та роботою", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, 10 лютого омбудсмен Людмила Денисова повідомила, що звільнені 29 грудня з полону "Л-ДНР" звертаються до неї з проханням посприяти з врегулюванням питання забезпечення їх житлом.
Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас
Всі новини на одному каналі в Google News
- 13:41У центрі окупованого Луганська пролунав вибух
- 22:50 Ситуація на фронті: Сьогодні рашисти атакували майже півтори сотню разів
- 11:40Окупанти атакували Краматорськ 5 дронами, є руйнування
- 11:19Під час спроби продати викрадену зброю на майже 2 млн грн на Донеччині затримали військового
- 09:57Через дронову атаку знищений термінал "Нової пошти" у Слов'янську (ВІДЕО)
- 23:40 Доба на фронті: Окупанти 112 разів атакували позиції ЗСУ
- 20:41 У Генштабі ЗСУ підтвердили ураження пункту управління армії рф на Донеччині
- 12:28Екіпаж поліції "Білий янгол" потрапив під удар дронів у Покровську
- 09:40Слов'янськ зазнав атаки "шахедів", є руйнування
- 09:48 Минулої доби окупанти 170 разів штурмували позиції ЗСУ
- 23:50 На Донеччині росіяни намагаються просунутися на трьох напрямках — Сирський
- 09:42 Доба на фронті: Рашисти атакували 153 рази
- 10:49Продавчиня зі Слов'янська коригувала ракетні удари росіян по локаціях Сил оборони на Донеччині, - СБУ
- 11:20В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в липні
- 09:20У Білозерському на Донеччині від дронової атаки поранені п’ятеро людей
- 17:35"На межі гуманітарної катастрофи": очільник ОВА Донеччини розповів про обстановку в прифронтовій Костянтинівці
- 22:35Що відбувається на фронті: Оперативне зведення
- 21:2115 років тюрми отримала агентка "жіночої групи" фсб, яка шпигувала для ворога на Донеччині
- 10:46У Краматорську другу добу розбирають завали будинку, зруйнованого ракетою росіян ФОТО