Артист львівської опери визнав, що збирав гроші для терористів на Донбасі

Артист Львівської опери Микола Санжаревський, звинувачений у сприянні терористичній діяльності, зізнався, що у 2014 році дійсно в соцмережах модерував групу Антимайдану і переказував кошти на окуповані території, однак вже припинив це робити, і сепаратистом себе не вважає

Як передає Depo.Донбас, про це повідомляє ZAXID.net.

Повідомляється, що за словами Санжаревського, він займався адмініструванням однієї з другорядних сторінок Антимайдану та у своїх дописах жорстко критикував дії окремих політиків. Під час початку військових дій на Донбасі він дійсно почав збір коштів через електронні гаманці, але не думав, що гроші можуть піти за іншим призначенням.

"Був медичний працівник, з яким ми були знайомі, бо я гастролював у Донецьку. Він запевняв, що є брак ліків. Я створив ці гаманці. Допомога мала йти для цивільного населення, але я зрозумів, що інші люди можуть використати за іншим призначенням, і зупинив цю всю діяльність. Тоді звернувся із запитом на закриття тих гаманців", - пояснив він.

Нагадаємо, що минулого тижня Миколу Санжаревського звинуватили у підтримці "ЛНР" і "ДНР". 9 січня блогери повідомили, що соліст Львівської опери у ВКонтакте поширює дописи від сепаратистських спільнот та підтримує "ЛНР" та "ДНР", збирає гроші для сепаратистів.

У помешканні Санжаревського 16 січня провели обшук працівники СБУ та вилучили всю техніку і носії інформації. Наразі проводять експертизу вилученої в артиста техніки.

Санкція статті 258-3 КК України (сприяння діяльності терористичної організації), за якою відкрите кримінальне провадження, передбачає до 15 років ув'язнення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас