ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Абітурієнти з окупованих Донбасу і Криму зможуть вступати до вишів без ЗНО, папортів та атестатів

Абітурієнти з Криму і непідконтрольної частини Донбасу зможуть вступати до українських вишів або ПТУ за спрощеною процедурою - без проходження ЗНО

Depo.
26 квітня 2018 21:58
ФОТО: depo.ua

Про це Depo.Донбас повідомили в прес-службі МОН.

Також для вступу їм не потрібно буде мати при собі паспорт і шкільний атестат.

"Освітні центри "Донбас-Україна" створюються на базі підконтрольних українській владі ЗВО Донеччини та Луганщини та переміщених вишів. А центри "Крим-Україна" діятимуть на базі уповноважених ЗВО у різних регіонах", - йдеться у повідомленні.

Як визначили у міністерстві, для вступу за спрощеною системою абітурієнту потрібно буде приїхати до освітнього центру, подати заяву та заповнити освітню декларацію. Після цього пройти державну підсумкову атестацію з 2 предметів (українська мова, історія України) і скласти вступний іспит з одного предмету, визначеного ВНЗ, або творчий конкурс.

Також необхідно буде отримати в школі, закріпленій за освітнім центром, тимчасову довідку - її протягом 3 місяців потрібно замінити на документ про освіту державного зразка (атестат).Також впродовж року можна отримати додаток до нього. Для цього треба пройти річне оцінювання на базі загальноосвітнього навчального закладу, який закріплений за освітнім центром.

"Вступати через освітні центри можуть як особи, що не мають українського документа про освіту та сертифікатів ЗНО, так і ті, хто має такий документ та сертифікати ЗНО 2016, 2017 або 2018 року. Для вступників з Криму буде діяти спеціальна квота, а для абітурієнтів з Донбасу у вишах будуть передбачені фіксовані обсяги держзамовлення. Крім того, їх найперше забезпечуватимуть гуртожитками на період навчання", - зазначили у МОН.

Нагадаємо, що абітурієнти з Криму та Донбасу зможуть подавати документи для вступу до вищих навчальних закладів в Освітні центри для спрощеного надходження вже з 4 червня.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook