ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Порох має бути сухим": Як артилеристи АТО готуються дати відсіч ворогові (ФОТО)

Україна неухильно дотримується Мінських домовленостей щодо відведення від лінії розмежування важкого озброєння та артилерійських систем калібру більше 100 міліметрів
Depo.
11 червня 2015 11:49
ФОТО: depo.ua
"Порох має бути сухим": Як артилеристи АТО готуються дати відсіч ворогові (ФОТО)
"Порох має бути сухим": Як артилеристи АТО готуються дати відсіч ворогові (ФОТО)

Разом з тим артилеристи перемістившись на узгоджені відстані продовжують заходи бойової підготовки і вдосконалюють практичні навички на своїх нових місцях дислокації, передає depo.ua з посиланням на прес-центр АТО.

Це, зокрема, воїни-артилеристи 30 окремої механізованої бригади, які вдень, і вночі в умовах наближених до бойових гартують свій професіоналізм та майстерність.

"Не можна недооцінювати ворога. Ми розуміємо, що це серйозний противник з сучаснішим озброєнням та військовою технікою російського виробництва, тому і підготовка у нас теж серйозна", - зазначив офір-артилерист з позивним "Апостол".

Цього дня одразу декілька підрозділів проводили заняття у полі. Зокрема, протитанкова артилерійська батарея разом з рухомим загоном загородження відпрацьовувала спільні дії з відбиття наступу бронегрупи противника. Воїни-артилеристи озброєні 100-міліметровими гарматами МТ-12 "Рапіра" проводили бойове злагодження у складі номерів обслуг, а фахівці-інженери на гусеничних мінних загороджувачах ГМЗ-2 ставили міни.

"Злагоджені та професійні дії дозволять у разі потреби наростити потужність нашої оборони на танконебезпечному напрямку", - розповів "Апостол".

"Рапіра": калібр - 100 мм, маса гармати - 3100 кг, скорострільність - 6-14 пострілів/хв., прицільна дальність - бронебійно підкаліберного снаряду 1880 - 2130 м., кумулятивний снаряд 1020 - 1150м., кумулятивний снаряд - 5955м., осколково-фугасний снаряд 8200м. (максимальна дальність стрільби), обслуга - 6-7 військовослужбовців.

"Порох має бути сухим": Як артилеристи АТО готуються дати відсіч ворогові (ФОТО) - фото 1

"Порох має бути сухим": Як артилеристи АТО готуються дати відсіч ворогові (ФОТО) - фото 2

На іншому місці тренувалася батарея 2С1 "Гвоздика". Як зазначив тимчасово виконуючий обов'язки командира дивізіону майор Віталій І., батарея здатна накрити площу 300 на 200 м. Загалом дивізіон було сформовано у листопаді місяці минулого року. 95% його особового складу це військовослужбовці, призвані по мобілізації, решта - кадрові військові. А головне більшість з них мають вже солідний бойовий досвід. Перевірені в боях за Донецький аеропорт та Дебальцеве.

"Порох має бути сухим": Як артилеристи АТО готуються дати відсіч ворогові (ФОТО) - фото 3

"Професійний рівень особового складу досить високий. Дивізіон, за потреби, здатний висунутися у визначений район за лічені години. Та й вогневі удари ми завдаємо влучно..."

"Батьківщина у нас одна і ми її нікому не віддамо. Ні клаптику цієї землі, так само як 300 - 400 років тому козаки не віддавали цей степ, так само і ми не віддамо його" - кажуть нащадки славних предків - артилеристи українського війська.

2С1 "Гвоздика": бойова маса 15,7 тонн, екіпаж - 4, на озброєні машини гаубиця 122 мм, боєкомплект 40, швидкість по шосе - 60 км/год., запас ходу - 500 км.

"Порох має бути сухим": Як артилеристи АТО готуються дати відсіч ворогові (ФОТО) - фото 4

"Порох має бути сухим": Як артилеристи АТО готуються дати відсіч ворогові (ФОТО) - фото 5