"П'ята колона" Кремля вирішила, що "ДНР" вже використана прокладка

В Опоблоку заговорили про покаяння Захарченка за вбивства. Екс-регіонали знають, що Путін зливає "ДНР" та "ЛНР"

Сьогодні два представника Опоблока - Олексій Білий - близький поплічник Ахметова та Вадим Рабинович - зробили достатньо знакову заяву. По-перше, вони образилися на ватажка "ДНР" Захарченко через те, що той чекає від них вибачень, після яких він допустить Опоблок до виборів у своїй вотчині. По-друге, "ахметовець" Білий чітко заявив: "Нехай пан Захарченко думає собі, як він буде нести відповідальність за те, що гинули люди, мирні в тому числі. Йому про це треба думати". Отакий от несподіваний поворот. Адже раніше Опоблок взагалі уникав говорити про терористів прямо, а волів розповідати про "карателів", мирних ромадян, які гинуть з їх вини, що "хунта" когось змусила взяти зброю, щоб захистити від неї свої права. А тут ще й Рабинович припечатав, хто саме буде брати участь у місцевих виборах на окупованій території - українські політичні сили. Без Захарченка. 

Щоб усе це значило?

Опоблок, швидш за все, володіє інформацією з Москви, що "ДНР" та "ЛНР" під вибори, які прописані в Мінських угодах, будуть зливати. Вже усім, в тому числі й Путіну, зрозуміло, що Росія не тягне утримання "Новоросії". Відповідно, вибори в ОРЛО та ОРДО за українським законодавством - це спосіб перекласти цей тягар на Україну. Але халепа. Україна не може і не хоче брати на утримання ОРЛО та ОРДО у такому вигляді як воно є. З Захарченком та Плотницьким. І змусити Україну зброєю зробити це у Путіна не дуже виходить. Тому, швидш за все, в Кремлі розглядається сценарій "євроремонта" в "ДНР" та "ЛНР", де роль нової штукатурки має виконати Опоблок та інші проекти "п'ятої колони" Кремля в Україні. Наприклад, "Успішна країна" Олександра Клименка. Чи "Нова Україна" Льовочкіна. Чи регіональні "народні ради" Медведчука. На цьому фоні зрозумілою виглядає активізація Тарути, який мабуть теж хоче взяти участь у "відродженні" Донбасу. Зрозумілими виглядають і заяви Ахметова про те, що "Шахтар" скоро повернеться на "Донбас-Арену", де, до речі, вже й газон почали на літо готувати. 

Утім, слід пам'ятати, що це лише один зі сценаріїв, який розглядається в Кремлі. І друге питання - чи варто Україні погоджуватися на нього? Можливо. Якщо, Росія виведе війська, Україна візьме контроль над кордоном та введе свої війська в ОРЛО та ОРДО, а найодіозніші "ополченці" просто зникнуть, а інших амністують і переведуть в "народну міліцію". Звісно, і в цьому випадку ОРЛО та ОРДО становитимуть постійну небезпеку для України, але, приємною новиною, є те, що в цьому сценарії претендентів на роль "українського кадирова" дуже багато і на їх протиріччях можна дуже вдало грати.

Зрештою, не можна виключати і того простого варіанту, що "антизахарченківська" риторика Опоблока викликана простим бажанням дещо підрехтувати свій імідж для внутрішньоукраїнського політичного ринку. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас